MZA w Warszawie inwestuje w autobusy gazowe

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie inwestują w autobusy gazowe, które uzupełnią ekologiczną flotę komunikacji miejskiej. Przetarg został ogłoszony 25 stycznia bieżącego roku i obejmuje 80 pojazdów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy podkreśla, że władze stolicy stawiają na ekologię, dlatego ogłosiły przetarg na nowe autobusy gazowe zasilane przez gaz ziemny CNG. Trafią one do zajezdni „Kleszczowa”.

W planach miasta na ten rok jest uzupełnienie ekologicznej komunikacji o 50 autobusów przegubowych klasy MEGA oraz 30 klasy MAXI. Dotychczas MZA dysponowało 60 pojazdami niskoemisyjnymi lub bezemisyjnymi (elektrycznymi, gazowymi i hybrydowymi). Do końca 2020 roku ich ilość powinna wzrosnąć do 270.

Inwestycje w nową ekologiczną flotę w Warszawie są możliwe dzięki umowie wieloletniej (do 2027r.), która została podpisana pomiędzy Zarządem Transportem Miejskiego a Miejskimi Zakładami Autobusowymi. Umożliwia ona modernizację taboru  i określa wymogi dla pojazdów oraz zatrudnianych kierowców.

Wieloletni plan zakłada zakup lub dzierżawę aż 800 autobusów, 213 tramwajów, 45 pociągów metra oraz 21 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Ratusz chwali się również instalacją paneli słonecznych w zajezdni Woronicza i planami na podobną inwestycję w zajezdni Redutowa, która dodatkowo obejmie energooszczędne pompy ciepła i oświetlenie LED-owe.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Las deszczowy w budynku Amazonu

Następny artykuł

Solaris dostarczy do Düsseldorfu 74 autobusy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,