Na koszulkach Lacoste pojawiły się zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt

Po raz kolejny francuska sieć odzieżowa Lacoste postanowiła zabrać głos w sprawie ochrony środowiska przyrodniczego. Firma wypuściła specjalną linię koszulek polo, które zamiast typowego emblematu marki – zielonego krokodyla – posiadają naszywkę z jednym z przedstawicieli szczególnie zagrożonych wyginięciem gatunków dzikich zwierząt.

To już druga odsłona akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na wymierające gatunki. Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym akcja odbywa się pod hasłem „Save our species”. Na koszulkach pojawią się wizerunki 10 gatunków zwierząt szczególnie zagrożonych wyginięciem. Ubrania z tej serii będą limitowane – dostępne w ilości odpowiadającej liczbie przedstawicieli danego ginącego gatunku żyjących na wolności.

Co więcej, w wybranych sklepach będzie można nabyć wyłącznie jeden rodzaj koszulek z emblematem przedstawiającym zagrożony wyginięciem gatunek. Przykładowo: w Nowym Jorku na Broadwayu sklep marki Lacoste będzie dysponował koszulką polo z naszywką przedstawiającą północnoatlantyckiego wieloryba, a egzemplarzy takich ubrań będzie dokładnie 444, ponieważ tylu przedstawicieli tegoż gatunku wieloryba wciąż żyje na wolności.

W Paryżu na Champs Elysées pojawi się koszulka z emblematem rysia iberyjskiego (589 szt.), a w Londynie w dzielnicy Covent Garden będzie to jemeński brodawkonos (gatunek nietoperza, 150 szt.). Oprócz tego w sklepach marki pojawią się także koszulki z emblematem przedstawiającym endemiczną meksykańską rybę Allotoca maculata (150 szt.), wombatowca szorstkowłosego (115 szt.), gatunek żaby popularnie zwanej kurczakiem górskim (Leptodactylus fallax, 132 szt.). Na koszulkach pojawią się także adaks pustynny, ssak z rodziny antylop (90 szt.), endemiczna filipińska ważka Risiocnemis seidenschwarzi (50 szt.) oraz syczek złowrogi, endemiczny dla Związku Komorów ptak z rodziny puszczykowatych (400 szt.).

Online będzie można nabyć wyłącznie koszulkę z emblematem mniszki hawajskiej, ssaka z rodziny fokowatych. Takich egzemplarzy będzie 1400.

Koszulki polo ze specjalną, okolicznościową naszywką będzie można nabyć w sklepach sieci Lacoste od końca maja tego roku. Dochód ze sprzedaży tej limitowanej serii zostanie przeznaczony na rzecz Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (International Union for Conservation of Nature), specjalizującej się m.in. w ochronie ginących gatunków.