Na mapach Google Maps znajdą się teraz ładowarki do aut elektrycznych

Znalezienie miejsca do szybkiego doładowania baterii elektrycznego samochodu może stać się znacznie łatwiejsze. Google ogłosiło, że ich mapy zyskały nową funkcję – udostępniają szczegółowe informacje o ładowarkach do samochodów elektrycznych.

Google umożliwiło użytkownikom wyszukiwanie stacji ładowania w ich najbliższej lokalizacji. Punkty na mapie zawierają szczegółowe informacje, takie jak: liczba portów ładowania, rodzaj portów i jaka firma udostępnia daną ładowarkę. Użytkownicy mogą również dostarczać własne informacje na temat danych punktów. Kierowcy samochodów elektrycznych mają możliwość wysłania zdjęcia ładowarki, wystawienia zarówno oceny, jak i recenzji dla każdej stacji ładującej. Jeśli więc jakaś ładowarka regularnie ulega awariom, informacja o tym będzie dostępna w systemie i właściciele aut elektrycznych będą mogli znaleźć bardziej odpowiednie miejsce do ładowania baterii.

Pierwszą rzeczą, której brakuje w początkowej fazie wdrażania aktualizacji do Map Google, jest możliwość sprawdzenia, czy poszczególne stanowiska ładowania są zajęte. Oznacza to, że kierowcy nie będą mieć pewności, czy ładowarka będzie dostępna, gdy dotrą na miejsce.

Mapy Google nie obsługują też jeszcze wszystkich znanych stacji ładujących, ale obejmują większość dużych sieci i zmieniają się w zależności od kraju. Globalnie Mapy Google zawierają informacje o Tesli i ChargePoint. W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba punktów stacji ładowania od Blink, EVgo i SemaConnect. W Wielkiej Brytanii dostępne są informacje dla Chargemaster i Pod Point, w Australii i Nowej Zelandii dla Chargefox.

By skorzystać z nowej funkcji, konieczne jest pobranie aktualizacji dostępnej w systemach iOS i Android, w najbliższych tygodniach funkcja będzie dostępna także dla użytkowników komputerów.

Miliony użytkowników samochodów korzysta z mobilnej aplikacji Google Maps. Jeszcze większa jej funkcjonalność pozwoli na łatwiejsze poruszanie się po drogach. Nowa usługa przeznaczona dla kierowców samochodów elektrycznych jest w fazie rozwoju – dodawane są do niej nowe punkty, sieci i funkcje. Miejmy nadzieję, że niedługo i w Polsce będzie można z niej skorzystać i poszukiwanie ładowarki do samochodu stanie się prostsze.


1 comment
  1. Fajne chociaz w sumie juz z czegos takiego korzystam na bieżąco. Greenway ma swoja dedykowana aplikacje z zaznaczonymi wszystkimi punktami ładowania, ktore sa zreszta cały czas aktualizowane

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.