Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nagrody dla liderów elektromobilności rozdane

Nagrody dla liderów elektromobilności rozdane

Tuż przed Global e-Mobility Forum odbyła się specjalna gala wręczenia nagród Global e-Mobiliy Leader przyznawanych przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i PwC. Tytuły liderów otrzymały przedsiębiorstwa, które były najbardziej zaangażowane w rozwój zrównoważonego transportu na świecie. 

750x200 doublebillboard zaproszenie big

– Wiele przedsiębiorstw prowadzących działalność w naszym kraju należy do grona nie tylko regionalnych, ale również globalnych liderów rynku zrównoważonego transportu. Dzięki strategicznemu położeniu, wdrożeniu przyjaznych regulacji prawnych, wsparciu inwestorów oraz dostępowi do wykwalifikowanej kadry, Polska pełni coraz ważniejszą rolę na elektromobilnej mapie Europy i świata– powiedział w trakcie ceremonii wręczenia nagród Minister Klimatu i Prezydent COP24 Michał Kurtyka.

Globalni liderzy elektromobilności

Eksperci z 39 oddziałów PwC na całym świecie wskazywali kandydatów do tytułu „Global E-Mobility Leader 2019”. Kolejnym etapem była nominacja 12 firm, spośród których wyłoniono 5 zwycięzców. Nagrodzone firmy wykazały się znacznym wpływem na światowym rynku pojazdów elektrycznych lub ich podzespołów, realizowały inwestycje w obszarze zrównoważonego transportu bądź wdrażały innowacyjne rozwiązania lub rozwijały usługi nowej mobilności.

O przyznaniu nagród decydowała kapituła składająca się z Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, zastępcy Sekretarza Wykonawczego UNFCCC Ovaisa Sarmada, Ministra Stanu ds. Przyszłości Transportu Wielkiej Brytanii George’a Freemana, Ambasadora Republiki Chile w Polsce Julia Bravo, wiceprezesa AVERE i Dyrektora Zarządzającego PSPA Macieja Mazura oraz Partnera w PwC, lidera zespołu Automotive Piotra Michalczyka. Nagrody Globalnych Liderów przyznano: ABB Group, LG Chem, Nissan Motor Corporation, Tesla oraz Volkswagen AG.

Nagroda dla Liderów Elektromobilności w Polsce

Tytuł “Lidera Elektromobilności” naszego kraju przyznawano już drugi raz. Otrzymały je te podmioty, które wykazały się największym zaangażowaniem w rozwoju rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce. 

Nagrody otrzymały firmy Innogy Polska i Solaris Bus & Coach. Wyróżnienia otrzymały także Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o., Mercedes-Benz Polska, Johnson Matthey Battery Systems i Volkswagen Group Polska.

Wyłonienie polskich liderów oparto o ankiety przeprowadzone w okresie sierpień – październik 2019 roku wśród państwowych i prywatnych przedsiębiorstw i instytucji, które są operatorami flot, dostawcami pojazdów elektrycznych, infrastruktury, podzespołów lub innych związanych z tym sektorem usług. 

– Polska jest mocnym ogniwem łańcucha wartości sektora elektromobilności na świecie. Zajmujemy pierwsze miejsce wśród producentów i eksporterów autobusów elektrycznych w Europie, mamy także sukcesy w zakresie wdrażania zeroemisyjnego transportu publicznego w miastach. Staliśmy się także europejskim centrum produkcyjnym akumulatorów litowo-jonowych. Już pierwsza edycja naszego badania pokazała wyraźnie, jak wiele podmiotów w Polsce aktywnie uczestniczy w rozwoju elektromobilności, słusznie widząc w tym przyszłość branży automotive – powiedział Piotr Michalczyk, partner w PwC.   

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.