Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najcieńsze panele fotowoltaiczne na świecie! Rewolucja w fotowoltaice?

Najcieńsze panele fotowoltaiczne na świecie! Rewolucja w fotowoltaice?

Singapurskiej firmie Maxeon Solar Technologies udało się opracować, jak dotąd, najcieńsze panele fotowoltaiczne na świecie. Podają, że grubość instalacji jest mniejsza niż grubość ołówka i o połowę lżejsza od tradycyjnych modułów! Już niedługo firma skomercjalizuje swój wynalazek na europejskim rynku.

Reklama
KBBwVtqF2W2 sU69ZUUrQzOHTvt3Ov49E0vEFVVktjopHgptuFAU UG4hJjIjiZrfj9O3a T15y28RBJd5QKPsTX2bCY IEFZZy9s7DnghiGjS UTjkZGP33hLV8kyRwhXToBHJ

Fot: Maxeon Solar Technologies / źródło: maxeon.com

Zapotrzebowanie na lekkie instalacje

Około 40% istniejących budynków komercyjnych nie może być zasilanych energią fotowoltaiczną, ponieważ większość paneli słonecznych jest zbyt ciężka.

Podobny problem jest w przypadku starszych, zabytkowych budynków, których dachy nie zostały zaprojektowane do podtrzymywania tak dużego ciężaru. Bardzo rzadko firmy fotowoltaiczne decydują się na montaż na tak niepewnym budynku.

Niedawno firma EFS Energy podjęła się zamontowania instalacji na stodole z czasów wojny secesyjnej, wyposażonej w tak zwany dach preriowy. Więcej przeczytasz w naszym artykule:

Rewolucyjne rozwiązanie

Ultracienkie, lekkie panele firmy Maxeon Solar Technologies oferują ogromne możliwości dla większości istniejących budynków komercyjnych, które obecnie nie mogą pomieścić tradycyjnego systemu słonecznego.

W panelach nie zastosowano metalowej ramy ani ciężkiego szkła, a samoprzylepny system mocowania dodatkowo zmniejsza wagę całej instalacji.

tXzk 1wrcNAGK22vUh4S3SOjC7eOVI2icjohRJpclcKJ87SFiJkejukV3J2ZI9pGx767 QA yDg2fTBlMqeJvXtW73Zm6AcEgVorR9tv3h585ZGu487MnxQg SlM1fVS9H6GVfUl

Fot: Zakład produkcyjny Maxeon na Filipinach./ euronews.com

Firma planuje skomercjalizować swój wynalazek na terenie Europy, pierwszy zakład otworzył się w Porcelette we Francji. Gotowy produkt do komercjalizacji ma wkroczyć na początku 2022 roku.

– Panele stanowią szczyt innowacji w branży technologii fotowoltaicznej. Uważamy tę innowację za potencjalnie transformacyjną dla branży fotowoltaicznej i oczekujemy imponujących wyników w Europie – podaje dyrektor generalny Maxeon, Jeff Waters.

Źródło: maxeon.com, euronews.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.