Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najnowszy wynalazek – energia z wnętrza Ziemi

chile

Najnowszy wynalazek – energia z wnętrza Ziemi

Nowy wynalazek Eavor-Lite został nazwany już Świętym Graalem. Jaka siła kryje się w najnowszym technologicznym odkryciu? I czy Eavor-Loop zrewolucjonizuje branżę geotermalną?

BANER MOBILEB1
Reklama

Eavor postawił na technologię, w której wykorzystał zjawisko podobne do tego, które znajduje zastosowanie w chłodnicy. W zbiorniku o obiegu zamkniętym wytwarza się energia, którą można wykorzystać w wielu celach. 

Funkcjonalność

Eavor-Loop zbiera ciepło naturalnie wytwarzane pod ziemią. Do pozyskiwania wody lub pary wodnej dokonuje się co najmniej dwóch odwiertów. Jeden z nich pobiera gorąca formę i ponownie wtłacza ją po przedostaniu się przez turbinę. Eavor Loop, wykorzystując obieg zamknięty, pozyskuje energię geotermalną, do ogrzania przestrzeni komercyjnych, jak i prywatnych – w szklarniach lub zamkniętych pomieszczeniach. Narzędzie ma być rozwiązaniem lepszym i skuteczniejszym niż dotychczasowe metody pozyskiwania energii z wnętrza ziemi.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Czynnikiem wyróżniającym odkrycie Eavor jest technologia “buried-pipe”, który działa jak grzejnik. Eavor Loop posiada dwa uszczelnione odwierty o długości kilku kilometrów oraz odwierty poziome. Do obiegu zamkniętego dodaje się ekologiczną i przyjazną dla środowiska ciecz, która usprawnia krążący w rurach płyn. Brzmi tajemniczo? Przyjrzyjmy się działaniu i przeznaczeniu Eavor-Loop:

Odkrycie dekady?

Ciecz w Eavor-Loop krąży w sposób naturalny, bez konieczności używania zewnętrznej pompy. Ogrzana ciecz w zamkniętym obiegu przedostaje się na powierzchnię, podczas gdy chłodna spada do odpowiednio skonstruowanej studni. Gdy ciepła ciecz zgromadzi się u góry, łatwo wykorzystać ją w komercyjnych celach przemysłowych. Energia może służyć do bezpośredniego użycia (we wspomnianych szklarniach) lub do przetworzenia na energię elektryczną.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

W przeciwieństwie do pomp ciepła, które zamieniają energię elektryczną na ciepło przy użyciu bardzo płytkich studni, Eavor-Loop wytwarza energię elektryczną na skalę przemysłową i potrafi wygenerować wystarczającą ilość ciepła dla odpowiednika 16 000 domów z pojedynczymi instalacjami.

ZvJS0p97RVHBcf5s q1CHLRUU3a6zVf0ATY0Qw5lRB8IZuJoJzn P T7XSAq nmgvurydHyHo2nBce83yNsBY6H94zr5Hvzg65lEOKIAA2aWNGIfZPXfWzJFD6qc 67dwCG N91

Źródło: eavor.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.