Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi widziane z kosmosu

Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi widziane z kosmosu

Widok naszej planety z góry może wpłynąć kojąco na nasze serca i emocje. Nie tylko teraz, kiedy wkraczamy w ekologiczną przemianę, ale i zawsze dbajmy o planetę, ponieważ Ziemia jest i będzie naszym domem! Zobacz zdjęcia, które wzięły udział w konkursie „Seize the beauty of our planet” i daj się oczarować wspaniałej przestrzeni, w której żyjemy.

W konkursie ogłoszonym przez warszawską firmę CloudFerro wzięły udział zdjęcia, które najpełniej odzwierciedlają nieskończone piękno Ziemi. W konkursie głosowali internauci, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy CloudFerro, którzy wybrali ich zdaniem najbardziej trafne i niesamowite zdjęcia.

Pierwsze miejsce w plebiscycie zdobyło „zimowe” zdjęcie Adama Wasilewskiego „Once upon a time on Ice Floe”. Ujęcie zostało uchwycone z satelity Sentinel-2 programu Copernicus i przedstawia obszar granicy Kanady z Grenlandią. Na fotografii nie zobaczymy rdzennych Innuitów, ale przepiękną, wręcz surrealistyczną wizję lodu okalającego ten region świata.

Fotografia, która zajęła I miejsce w konkursie:

Wśród najpiękniejszych zdjęć Ziemi znalazło się łącznie 13 fotografii. Wszystkie zdjęcia mają znaleźć się w kalendarzu na przyszły rok. Trafi on do najważniejszych organizacji i instytucji powiązanych z obserwacją satelitarną Ziemi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu tak wspaniałych ujęć Ziemi!

Poniżej II i III miejsce przyznane w konkursie:

Zdjęcia pokazane w konkursie pochodzą z platformy CREODIAS, która działa w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi – Copernicus. Platforma jest obsługiwana przez firmę CloudFerro – dostawcę usług przetwarzania w chmurze.

Źródło: cloudferro.com