Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi widziane z kosmosu

Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi widziane z kosmosu

Widok naszej planety z góry może wpłynąć kojąco na nasze serca i emocje. Nie tylko teraz, kiedy wkraczamy w ekologiczną przemianę, ale i zawsze dbajmy o planetę, ponieważ Ziemia jest i będzie naszym domem! Zobacz zdjęcia, które wzięły udział w konkursie „Seize the beauty of our planet” i daj się oczarować wspaniałej przestrzeni, w której żyjemy.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

W konkursie ogłoszonym przez warszawską firmę CloudFerro wzięły udział zdjęcia, które najpełniej odzwierciedlają nieskończone piękno Ziemi. W konkursie głosowali internauci, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy CloudFerro, którzy wybrali ich zdaniem najbardziej trafne i niesamowite zdjęcia.

Pierwsze miejsce w plebiscycie zdobyło „zimowe” zdjęcie Adama Wasilewskiego „Once upon a time on Ice Floe”. Ujęcie zostało uchwycone z satelity Sentinel-2 programu Copernicus i przedstawia obszar granicy Kanady z Grenlandią. Na fotografii nie zobaczymy rdzennych Innuitów, ale przepiękną, wręcz surrealistyczną wizję lodu okalającego ten region świata.

Reklama

Fotografia, która zajęła I miejsce w konkursie:

yHIWyfuQGyK0yM9QQk0q2pWnn6if8YDWLch N9s29R3qQ1NBt7FJ4LKTsqWFDqXU0Aq4A1hbcL51ta00lJzldSP6Sa

Wśród najpiękniejszych zdjęć Ziemi znalazło się łącznie 13 fotografii. Wszystkie zdjęcia mają znaleźć się w kalendarzu na przyszły rok. Trafi on do najważniejszych organizacji i instytucji powiązanych z obserwacją satelitarną Ziemi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu tak wspaniałych ujęć Ziemi!

Poniżej II i III miejsce przyznane w konkursie:

XGUvVLB LwO0 KOrsk1TmFPt6Ad998Kem9nYjdnjXssPmhsEF8kM15TxTW6uGqMvAxesReKT5 QFbA696Twm05LzrwqQ Qglwgc1bjy26WqdpDR1h hY84NBy6EEP DZ1WKpBtSd

Zdjęcia pokazane w konkursie pochodzą z platformy CREODIAS, która działa w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi – Copernicus. Platforma jest obsługiwana przez firmę CloudFerro – dostawcę usług przetwarzania w chmurze.

n1JtGAkZ5ELq7FdzUtow

Źródło: cloudferro.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.