1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najtańszy polski elektryk!

Najtańszy polski elektryk!

W serwisie OLX pojawił się na sprzedaż nietypowy pojazd. Wyglądem nieco przypomina połączenie traktora ze skuterem, a w rzeczywistości jest elektrykiem w pełni wyprodukowanym w Polsce! Sprzedający wycenił przyjemność posiadania tego przykuwającego uwagę pojazdu na 3,5 tysiąca złotych. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Jak powstał ten wymyślny projekt?

Jak udało się ustalić portalowi Świat OZE, sprzedawca z portalu OLX jest już drugim właścicielem tego innowacyjnego pojazdu. Poprzedni właściciel, będący jednocześnie jego twórcą, budował go samodzielnie przez około 3 lata

Oczywiście elektryk ten jest bardziej pewnego rodzaju osobliwym “dziełem sztuki” niż praktycznym narzędziem do codziennego przemieszczania się. Jednak dzięki swojej ekscentrycznej formie już niedługo może znaleźć nowego, pełnego pasji właściciela.

5nr5Kf 3YuBDe1Cr1k9gq9swNYtqe8lDKjVsSal9cvkWa4pPkDltHSstSAJj36z8HTwBKLunzOBF8t0vOYEnCZh5HZYvu3v3JkgjC5nYIjhzMcYedKbdauqnSepBVdkydDn 3VrU=s0

Fot: nietypowe auto elektryczne/ źródło: olx.pl/d/oferta/auto-elektryczne

Specyfikacja pojazdu

Pomimo, że pojazd rozpędza się jedynie do 25 km/h, zdecydowanie budzi sensację wśród innych kierowców. Ponadto posiada aż dwa silniki elektryczne, automatyczną skrzynię biegów i 2 KM mocy silnika.

Samochód ma niewielki przebieg, bo zaledwie 2 km, a pojemność silnika wynosi 4 cm³. Miejsce dla kierowcy znajduje się po lewej stronie.

Fot: Auto elektryczne/ źródło: olx.pl/d/oferta/auto-elektryczne

Podobne inicjatywy

Nie jest to pierwszy projekt “garażowej” elektryfikacji floty pojazdów poruszających się po polskich drogach. Podobną inicjatywą wykazał się Pan Radosław Pawlaczyk, który postanowił przerobić kultowego “malucha” na pojazd w pełni zasilany zieloną energią. 

Więcej na temat tego projektu można przeczytać w naszym artykule:

źródło: olx.pl/d/oferta/auto-elektryczne, spidersweb.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.