Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce powstaje w Mysłowicach. Prawie 100 tys. paneli

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce powstaje w Mysłowicach. Prawie 100 tys. paneli

Na teren przyszłej farmy fotowoltaicznej TAURONA w Mysłowicach rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem gruntu. Elektrownia o łącznej mocy 100 MW powstaje na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych. Największa farma fotowoltaiczna w Polsce zacznie działać w drugiej połowie przyszłego roku.

BANER MOBILEB1
Reklama

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce

Budowę elektrowni słonecznej zaplanowano w dwóch etapach. W pierwszym do eksploatacji oddane zostanie 37 MW , drugi przewiduje budowę instalacji o mocy około 60 MW. 

Rozpoczęte 14 lipca prace budowlane zakładają zainstalowanie 94 tys. paneli fotowoltaicznych. Ich łączna powierzchnia wyniesie 16 ha, co odpowiada aż 22 boiskom do piłki nożnej

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Farma w ciągu roku wyprodukuje 39 tys. MWh zielonej energii, co odpowiada rocznym potrzebom 16 tys. gospodarstw domowych. Taki wolumen energii elektrycznej to roczne zapotrzebowanie na prąd 50-tysięcznego miasta.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Energetyka + ochrona środowiska

Produkcja energii ze słońca pozwoli na ograniczenie emisji CO2 aż o 30 tys. ton.

– Konsekwentnie realizujemy program budowy elektrowni fotowoltaicznych na terenach poprzemysłowych należących do Grupy TAURON. Pierwsza taka farma powstała w 2020 roku na terenie dawnej elektrowni węglowej w Jaworznie mówi Artur Warzocha, wiceprezes Grupy TAURON.

Pierwszy etap to budowa instalacji o mocy 37 MW. Na jej realizację TAURON otrzyma 82,5 mln złotych nieoprocentowanej pożyczki.

źródło i zdj. główne – media.tauron.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.