1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Polsce powstanie wielka fabryka pomp ciepła. Niemcy zainwestują prawie miliard złotych

Wielka fabryka pomp ciepła w Polsce

W Polsce powstanie wielka fabryka pomp ciepła. Niemcy zainwestują prawie miliard złotych

Viessmann inwestuje 200 mln euro w fabrykę pomp ciepła w Legnicy. Zakończenie budowy zaplanowano już na przyszły rok. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wielka fabryka pomp ciepła w Polsce

14 lipca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową budowę firmy Viessmann w Legnicy, w którym wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Wielka fabryka pomp ciepła w Polsce

Nowy budynek ma mieć powierzchnię ok. 50 000 m2. Zakończenie budowy zaplanowano na 2023 rok. W przyszłości w nowej lokalizacji będzie zatrudnionych 1700 osób.

Dzięki nowej, najnowocześniejszej lokalizacji zapewnimy naszym partnerom handlowym zrównoważone i wydajne rozwiązania, które umożliwią im zmniejszenie zużycia energii przez konsumentów i przedefiniowanie ich śladu środowiskowego. Ta inwestycja podkreśla naszą ambicję oferowania inspirujących rozwiązań klimatycznych klasy premium, a tym samym przyczynia się do ochrony naszej planety powiedział Markus Klausner, CTO Viessmann Climate Solutions.

Firma Viessmann od ponad 20 lat produkuje w Legnicy komponenty systemowe i produkty, w szczególności pompy ciepła. Teraz ich produkcja znacznie się zwiększy.

Większa produkcja pomp ciepła

Po ukończeniu nowy zakład Viessmann znacząco przyczyni się do dostarczania pomp ciepła na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Ma to znaczenie w kontekście dążenia do niezależności od paliw kopalnych, zwłaszcza rosyjskiego gazu.

Odpowiedź na rosyjską agresję w obszarze ogrzewania budynków i odejścia od rosyjskiego gazu przedstawił także rząd Niemiec – planując montaż 5-6 mln pomp ciepła do 2030 roku.

Kolejną wielką fabrykę pomp ciepła zbudują w Polsce Japończycy. Zainwestują ponad 100 mln euro więcej niż Niemcy.

źródło i zdj. główne – viessmann.family

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.