Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Największa otwarta sieć szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce zasilana w 100% OZE

Największa otwarta sieć szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

Największa otwarta sieć szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce zasilana w 100% OZE

Electrify America, operator największej sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce, ogłosił, że jego energia jest już w 100% odnawialna. W zapewnieniu dostaw OZE do ładowania aut elektrycznych pomoże nowa farma fotowoltaiczna w Kalifornii, która powstanie już w przyszłym roku.

BANER MOBILEB1
Reklama

Największa sieć szybkiego ładowania w Ameryce

Największy amerykański operator stacji ładowania aut elektrycznych ogłosił, że 100% energii wykorzystywanej do zasilania pojazdów w jego sieci pochodzi już z OZE. Stacje Electrify America znajdują się w całych Stanach Zjednoczonych, zatem właściciele aut elektrycznych w USA z łatwością skorzystają z ładowania ekologiczną energią.

Energię dla sieci ładowania pojazdów elektrycznych dostarczy nowa farma fotowoltaiczna o szczytowej mocy 75 MW. Roczna produkcja nowej farmy Electrify America Solar Glow, która powstanie w hrabstwie San Bernardino w Kalifornii, szacowana jest na poziomie 225 000 MWh rocznie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Przewiduje się, że farma rocznie będzie wytwarzać wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby z nawiązką dostarczyć energię do klientów Electrify America. Projekt ma zostać uruchomiony do połowy 2023 roku.

Chociaż nowa instalacja fotowoltaiczna powstanie za rok, sieć ładowania Electrify America jest już wspierana w 100% przez odnawialną energię od kwietnia 2022 roku. Firma zdecydowała się na zakup energii z innych źródeł fotowoltaicznych.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Zielona energia w USA

Ultraszybka sieć ładowania prądem stałym dostarczy zieloną energię od wschodniego do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

– […] Inwestujemy w wytwarzanie energii odnawialnej, aby zobowiązać się do zerowego śladu węglowego energii dostarczanej naszym klientom powiedział Giovanni Palazzo, prezes i dyrektor generalny Electrify America

Electrify America zainwestowała także w systemy magazynowania energii o mocy 30 MW w całych Stanach Zjednoczonych. Inwestycje w zieloną energię i magazyny energii zmniejszają emisje związane z wytwarzaniem energii elektrycznej, która zasila sieć ładowania firmy.
źródło i zdj. główne – media.electrifyamerica.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.