NASA oficjalnie zarejestrowała Teslę jako statek kosmiczny

 

Samochód marki Tesla Roadster, który został wystrzelony w kosmos przez amerykańską firmę SpaceX Elona Muska przyjął formę statku kosmicznego, co zostało oficjalnie odnotowane przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA.

Czerwony samochód został wpisany w dane katalogu NASA Horizons, który jest formą rejestru wszystkich obiektów znajdujących się obecnie w kosmosie. Można znaleźć tam podstawowe informacje o Tesla Roadster, który pozostanie w przestrzeni kosmicznej przez miliony lat wraz z manekinem Starmanem. Odnotowano również, że w samochodzie znajduje się tablica z nazwiskami wszystkich pracowników Space X oraz elektroniczne wersje książki Isaaca Asimova. Masa tego specyficznego statku kosmicznego wynosi 1250 kilogramów.

Bieżącą pozycję pojazdu można śledzić na stronie Where is Elon Musk’s Tesla Roadster with Starman?, którą poleca na Twitterze sam Elon Musk.

Przypomnijmy, że firma SpaceX z powodzeniem wysłała w kosmos rakietę Falcon Heavy w nocy z 6 na 7 lutego 2018 roku. Próba ta była testem technologicznym dla Amerykanów. Pobito kolejny rekord – Musk pokazał, że obecna technologia jest w stanie wynieść w kosmos ciężar do 60 ton. Tym samym Elon Musk dołączył do międzynarodowego wyścigu kosmicznego.

Źródło: NASA, Elektrovesti

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.