NASA oficjalnie zarejestrowała Teslę jako statek kosmiczny

 

Samochód marki Tesla Roadster, który został wystrzelony w kosmos przez amerykańską firmę SpaceX Elona Muska przyjął formę statku kosmicznego, co zostało oficjalnie odnotowane przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA.

Czerwony samochód został wpisany w dane katalogu NASA Horizons, który jest formą rejestru wszystkich obiektów znajdujących się obecnie w kosmosie. Można znaleźć tam podstawowe informacje o Tesla Roadster, który pozostanie w przestrzeni kosmicznej przez miliony lat wraz z manekinem Starmanem. Odnotowano również, że w samochodzie znajduje się tablica z nazwiskami wszystkich pracowników Space X oraz elektroniczne wersje książki Isaaca Asimova. Masa tego specyficznego statku kosmicznego wynosi 1250 kilogramów.

Bieżącą pozycję pojazdu można śledzić na stronie Where is Elon Musk’s Tesla Roadster with Starman?, którą poleca na Twitterze sam Elon Musk.

Przypomnijmy, że firma SpaceX z powodzeniem wysłała w kosmos rakietę Falcon Heavy w nocy z 6 na 7 lutego 2018 roku. Próba ta była testem technologicznym dla Amerykanów. Pobito kolejny rekord – Musk pokazał, że obecna technologia jest w stanie wynieść w kosmos ciężar do 60 ton. Tym samym Elon Musk dołączył do międzynarodowego wyścigu kosmicznego.

Źródło: NASA, Elektrovesti

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Gates rozpoczyna rewolucję energetyczną od kupy

Projekt California Institute of Technology to system, który wykorzysta reaktor elektrochemiczny. Woda i odchody człowieka ulegną rozbiciu. W wyniku tego podziału powstanie nawóz i wodór. Te dwa składniki będą magazynowane jako energia w wodorowych ogniwach paliwowych. Zdaniem Billa Gatesa, tego typu rozwiązanie może przynieść zysk na poziomie nawet 6 mld rocznie do 2030 roku.