Następna Gigafactory Tesli powstanie prawdopodobnie w Szanghaju

Następna Gigafactory Tesli powstanie prawdopodobnie w Szanghaju

Od jakiegoś czasu pojawiały się pogłoski o możliwej lokalizacji następnej fabryki Tesli w Chinach. Firma potwierdziła niedawno, że prowadzi rozmowy z lokalnymi władzami na temat budowy Gigafactory w Szanghaju.

Chiny są obecnie jednym z największych rynków dla samochodów elektrycznych i pojazdów w ogóle. Tesla wykorzystała duże zapotrzebowanie, zwiększając sprzedaż swoich samochodów na tamtym rynku ponad trzykrotnie w roku 2016, zarabiając przy tym około miliard dolarów.

W oświadczeniu Tesla podkreśla, że fabryka mająca powstać w Chinach ma na celu tylko i wyłącznie zaspokojenie lokalnych potrzeb produkcyjnych i nie będzie nastawiona na eksport. Firma nie ma zamiaru rezygnować z produkcji w USA.

Potencjalna Gigafactory w Szanghaju będzie jedną z trzech olbrzymich fabryk Tesli mających powstać w najbliższym czasie. Ich lokalizacje zostaną ogłoszone do końca roku i z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać, że jedna z nich stanie w Europie. Możliwość produkcji samochodów bezpośrednio na lokalnych rynkach pozwoli znacząco zwiększyć ich dostępność oraz obniży ceny dystrybucji.