Niemiecka firma nadzorować będzie farmę wiatrową w Polsce

Niemiecka spółka WPD Windmanager przejmie zarządzanie farmą wiatrową w Radzyniu od jej właściciela – Green Bear Corporation.

Farma składa się z dwunastu turbin Vestas V112 o łącznej mocy 36 MW. Położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, około 200 kilometrów na północny zachód od Warszawy.

WPF Windmanager ma swoje główne biuro w Bremie w Niemczech. Za nadzór nad farmą w Radzyniu odpowiadać będzie lokalne przedstawicielstwo w Poznaniu.

„Dzięki współpracy z Green Bear możemy rozszerzyć nasze portfolio farm w Polsce, którymi zarządzamy. Dzieje się to w doskonałym strategicznie momencie, gdy rynek wiatrowy w Polsce jest dynamiczny”, wyjaśnił Till Schorer, dyrektor ds. sprzedaży w WPD.

WPD Windmanager rozpoczęło od stycznia 2018 roku nadzorowanie farmy wiatorwej w Kisielicach. Łącznie w naszym kraju spółka zarządza instalacjami o mocy 95 MW.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ostrzeżenia o smogu – kolejny rok absurdu. Polskie progi alarmowania najwyższe w Europie

Polski Alarm Smogowy po raz kolejny sprawdził, ile dni z alarmem smogowym wystąpiłoby, gdyby władze uznały, że Polacy zasługują na zachodnioeuropejskie kryteria ostrzegania o zagrożeniu. W niektórych polskich miastach „francuski” alarm smogowy obowiązywałby przez dwa miesiące. Obowiązujące w Polsce kryteria sprawiają, że pomimo wysokich stężeń pyłów zawieszonych w 2018 w żadnym z miast wojewódzkich nie ogłoszono alarmu smogowego.