elektrownia wiatrowa

Niemiecka firma nadzorować będzie farmę wiatrową w Polsce

Niemiecka spółka WPD Windmanager przejmie zarządzanie farmą wiatrową w Radzyniu od jej właściciela – Green Bear Corporation.

Farma składa się z dwunastu turbin Vestas V112 o łącznej mocy 36 MW. Położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, około 200 kilometrów na północny zachód od Warszawy.

WPF Windmanager ma swoje główne biuro w Bremie w Niemczech. Za nadzór nad farmą w Radzyniu odpowiadać będzie lokalne przedstawicielstwo w Poznaniu.

„Dzięki współpracy z Green Bear możemy rozszerzyć nasze portfolio farm w Polsce, którymi zarządzamy. Dzieje się to w doskonałym strategicznie momencie, gdy rynek wiatrowy w Polsce jest dynamiczny”, wyjaśnił Till Schorer, dyrektor ds. sprzedaży w WPD.

WPD Windmanager rozpoczęło od stycznia 2018 roku nadzorowanie farmy wiatorwej w Kisielicach. Łącznie w naszym kraju spółka zarządza instalacjami o mocy 95 MW.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Magazyny energii zintegrowane z wiatrakami

Podstawowym problemem turbin wiatrowych jest fakt, że produkują one energię, gdy mocno wieje wiatr. Jak jest silny, to produkcja jest duża, a ceny energii spadają, ale jak cichnie, to sytuacja jest odwrotna. Ten problem jest istotny z punktu widzenia operatorów sieci energetycznej, właścicieli wiatraków i odbiorców prądu.

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.