elektrownia wiatrowa

Niemiecka firma nadzorować będzie farmę wiatrową w Polsce

Niemiecka spółka WPD Windmanager przejmie zarządzanie farmą wiatrową w Radzyniu od jej właściciela – Green Bear Corporation.

Farma składa się z dwunastu turbin Vestas V112 o łącznej mocy 36 MW. Położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, około 200 kilometrów na północny zachód od Warszawy.

WPF Windmanager ma swoje główne biuro w Bremie w Niemczech. Za nadzór nad farmą w Radzyniu odpowiadać będzie lokalne przedstawicielstwo w Poznaniu.

„Dzięki współpracy z Green Bear możemy rozszerzyć nasze portfolio farm w Polsce, którymi zarządzamy. Dzieje się to w doskonałym strategicznie momencie, gdy rynek wiatrowy w Polsce jest dynamiczny”, wyjaśnił Till Schorer, dyrektor ds. sprzedaży w WPD.

WPD Windmanager rozpoczęło od stycznia 2018 roku nadzorowanie farmy wiatorwej w Kisielicach. Łącznie w naszym kraju spółka zarządza instalacjami o mocy 95 MW.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wrocław: Elektrownia słoneczna na dachach bloków bije rekordy

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery aż o 557 ton udało się uzyskać już po pierwszym roku działania Wrocławskiej Elektrowni Słonecznej. W tym czasie udało się też wyprodukować o prawie 10% więcej energii elektrycznej, niż zakładały to prognozy, a wszystko to z pomocą instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych na 35 dachach.