Niemiecki producent systemów akumulatorowych planuje zwiększyć zdolność produkcyjną do 800 MWh

Firma Akasol w 2020 roku zwiększy swoją zdolność produkcyjną do 800 MWh. Producent się ciągle rozwija – w pierwszym kwartale odnotował przychody na poziomie 9,1 mln euro. Jak podaje dyrektor finansowy, firma prowadzi rozmowy z różnymi producentami pojazdów, m.in. z Volvo, Daimler i eCitaro.

Niemiecki producent systemów akumulatorów do pojazdów Akasol chce zwiększyć swoją zdolność produkcyjną do 800 MWh w miejscowości Lagen w Niemczech. Jak podaje najnowszy raport firmy, planowana moc ma być wprowadzona od pierwszego kwartału 2020 roku. Pierwotne założenie zwiększenia zdolności produkcyjnej zakładało podwojenie z 300 do 600 MWh do 2020 roku. Realizacja tego celu planowana jest na 2019 rok – 9 miesięcy wcześniej niż pierwotnie przewidywano. Akasol podaje, że w pierwszych trzech miesiącach roku obrotowego odnotowało wyższe przychody wynoszące 9,1 mln euro, czyli o 4,5 mln więcej w porównaniu z zeszłym rokiem.

Jak mówi dyrektor finansowy Carsten Bovenschen, Akasol negocjuje nowe lub dodatkowe umowy na dostawę systemów akumulatorowych z różnymi producentami pojazdów. Obecnie odbywają się rozmowy ze skandynawskimi firmami, m.in. Volvo, a także z firmami azjatyckimi będącymi potencjalnymi dostawcami systemów akumulatorowych do pojazdów elektrycznych. Firma współpracuje także z innymi niemieckimi firmami i prowadzi testy nad stacjami szybkiego ładowania. Do klientów Akasolu można zaliczyć producenta samochodów Daimlera i autobusu eCitaro.

Firma Akasol powstała w 1990 roku z akademickiej grupy technologii słonecznych Uniwersytetu Technologicznego w Darmstadt. Zajmuje się ona produkcją systemów akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, które są stosowane w autobusach akumulatorowych, pojazdach przemysłowych, handlowych, statkach i pojazdach szynowych. Akasol wyposażył w swoje baterie m. in. autobusy w Kolonii.