Niesamowite rozwiązanie fotowoltaicznych latarni ulicznych

Niesamowite rozwiązanie fotowoltaicznych latarni ulicznych

Lekki, cylindryczny panel słoneczny, otulający latarnię uliczną. To pomysł włoskiego producenta paneli, wprowadzający nasze ulice w ekologiczną technologię przyszłości. Panel waży jedynie 5 kg i jest dostępny w trzech wersjach mocy.

Latarnie przyszłości

Włoski start-up Fly Solartech Solutions Srl opracował cylindryczny panel słoneczny, który można zintegrować z latarniami ulicznymi i zasilać je zieloną energią.

W porównaniu ze zwykłym dużym panelem słonecznym zamontowanym na słupie, rozwiązanie to może poszczycić się nie tylko dużo bardziej estetycznym wyglądem, ale i pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni.

Produkt ma średnicę prawie 35 cm łącznie z konstrukcjami mocującymi i może być stosowany na dowolnym słupie o średnicy od 10 do 25 cm. Pozostawione miejsce, według producenta, idealnie sprawdza się również do wentylacji przestrzeni między panelem a słupem, wywołując efekt naturalnego “komina”.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1
urSYqHdbmAyqA2B549RtPkd2qsD

Fot: Fotowoltaiczna latarnia uliczna/ źródło: PV Magazine

Dane techniczne wynalazku

Moduł Fly Solartech dostępny jest w trzech wersjach o mocy 100, 120 i 240 W.

Najwydajniejszy model ma wymiary 180 x 345 x 3,10 mm i waży 5 kg. Zbudowany jest z 84 ogniw monokrystalicznych przeciętych na pół o wydajności 23,4%. Całkowita sprawność panelu 240 W wynosi 17,3%, a jego współczynnik temperaturowy -0,32%.

– Produkt jest podzielony na dwie połówki, które są składane razem, aby móc objąć słup – powiedział dyrektor generalny firmy, Davide Zanatta, dla PV magazineKażda połówka składa się z dwóch ciągów komórek, które nie są ze sobą połączone, ale każda ma własną skrzynkę przyłączeniową.

Ta konfiguracja umożliwia rozmieszczenie większej liczby modułów cylindrycznych wokół tego samego słupka, łączenie ich szeregowo oraz pozwala osiągnąć maksymalną wydajność dzięki wielokanałowemu śledzeniu maksymalnego punktu mocy.

Źródło: futurvert.com, pv-magazine.com, auroraslighting.com Fot: auroraslighting.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.