Nike będzie wykorzystywać energię odnawialną

Firmy, które są rozpoznawalne na całym świecie, wiele inwestują w kreowanie swojego wizerunku. W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja, że McDonald oraz Coca Cola dążą do pełnego recyklingu opakowań, w których sprzedają swoje produkty. Wszystko po to, by chronić środowisko naturalne przed odpadami. To tylko jeden z przykładów pozytywnych pijarowych zagrań.

Coraz więcej firm dąży również do wykorzystywania wyłącznie energii elektrycznej generowanej ze źródeł odnawialnych. Jako przykład można podać technologicznych gigantów, takich jak: Apple czy Google, oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych – Nike.

Nike poinformowało, że podpisało umowę z teksańską firmą Avangrid na dostarczanie energii elektrycznej z farm wiatrowych. Kontrakt, który został podpisany, opiewa na 86 MW mocy – jest on jednym z kroków, jakie podejmuje amerykańska firma odzieżowa, by stopniowo dążyć do całkowitego uniezależniania się od prądu uzyskiwanego ze źródeł konwencjonalnych. Według założeń Nike chciałoby do 2025 roku wykorzystywać wyłącznie „zieloną energię”. Wszystko po to, aby ograniczać emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, powstałą w wyniku działalności firmy.

Niewątpliwie proekologiczne decyzje pomogą środowisku, jak i również wzmocnią pozytywny obraz Nike wśród konsumentów.