Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

NORD: Innowacyjne połączenie fotowoltaiki, ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej

NORD: Innowacyjne połączenie fotowoltaiki, ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej

Wyobraź sobie system łączący fotowoltaikę (dalej PV), ogrzewanie pompą ciepła i akumulację energii cieplnej w buforze, a to wszystko od jednego producenta i pod jednym systemem zarządzającym. System firmy NORD HT AS został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać energię, którą sam wygenerujesz ze słońca, co przyniesie Ci znaczne oszczędności przy jednoczesnej ochronie środowiska.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

To kompleksowe rozwiązanie

NORD oferuje kompleksowe rozwiązanie dla budynków ekologicznych, łącząc to, co najlepsze w świecie fotowoltaiki i technologii grzewczej w taki sposób, aby osiągnąć idealną kompatybilność i maksymalnie wykorzystać potencjał całego systemu. 

Można go stosować zarówno w małych mieszkaniach, jak i domach rodzinnych lub wielorodzinnych. Cały system to panele fotowoltaiczne, falownik hybrydowy, akumulatory do magazynowania energii, monoblokowa pompa ciepła, unikalny bojler do fotowoltaiki, ładowarka do samochodów elektrycznych oraz inteligentny system sterowania i monitorowania. 

Wszystkie podzespoły od jednego producenta to także minimalizacja kosztów serwisu poprzez np. zdalną diagnostykę i ujednolicone wsparcie.

Wysokiej klasy produkty NORD

Panele fotowoltaiczne EcoSeries firmy NORD charakteryzują się wysoką wydajnością, długą żywotnością oraz 25-letnią gwarancją na produkt. Inwerter hybrydowy EcoMaster efektywnie rozprowadza energię do domu i do magazynu energii. Akumulatory EcoStorage LiFePO4 firmy NORD zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Długa żywotność jest dodatkowo poparta 10-letnią gwarancją. Właścicielom samochodów elektrycznych NORD oferuje inteligentną ładowarkę EcoCharge, która umożliwia wykorzystanie nadwyżki energii do ładowania.

W obszarze ogrzewania pompa ciepła EcoHeat z unikalną funkcją EcoMode przynosi znaczne oszczędności energii poprzez wykorzystanie nadwyżek energii słonecznej. Jest to pompa monoblokowa, łatwa do montażu (bez jednostki wewnętrznej), charakteryzująca się dużą wydajnością (kategoria A+++), niskim zużyciem energii i niskim poziomem hałasu (przy maksymalnej mocy nie jest głośniejsza niż np. normalna rozmowa w biurze). Dzięki inteligentnym czujnikom i termostatom można ustawić automatyczną kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, zapewniając maksymalny komfort. 

nord banner PL

Podgrzewanie wody zapewnia urządzenie EcoBoiler z opatentowanym elementem grzejnym, który został zaprojektowany specjalnie do pracy w trybie PV w celu uzyskania maksymalnych oszczędności (nawet 70% w porównaniu do konwencjonalnych boilerów).

Całość sterowana jest przez inteligentny system EcoControl, który umożliwia efektywne zarządzanie wyprodukowaną energią w zależności od aktualnego zapotrzebowania i gwarantuje, że energia się nie marnuje. System można monitorować i kontrolować online za pośrednictwem interfejsu internetowego EcoCloud z bezpiecznym zapleczem na serwerach Amazon.

Podsumowując, co daje system NORD? Pompa ciepła NORD pracuje z nadwyżkami produkcji fotowoltaiki i potrafi płynnie modulować swoją moc względem nich. 

Największą zaletą całego systemu jest to, że będzie on pracować z taryfą dynamiczną – tzn. że będziemy mogli ładować magazyn ciepła wtedy, kiedy ceny prądu na giełdzie są najtańsze, a nawet ujemne.   

System działa pod jedną aplikacją i jednym numerem serwisowym. To coś, czego na rynku jeszcze nie ma. Firma NORD HT AS połączyła odnawialne źródła energii, ogrzewanie, podgrzewanie wody użytkowej i elektromobilność w jeden unikalny system, który umożliwia maksymalne wykorzystanie energii słonecznej i bezkonkurencyjne oszczędności w porównaniu do istniejących rozwiązań na rynku.

Źródło: NORD

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.