Norsk Hydro z energią pochodzącą z OZE

Od jakiegoś czasu coraz więcej firm usiłuje wykreować się na przedsiębiorstwa przyjazne naturze. Taki tytuł daje bowiem wiele korzyści, ponieważ w XXI wieku zewnętrzny wizerunek jest nadzwyczaj ważny. Przykładem takiego właśnie działania jest przechodzenie na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, która jest nie tylko tańsza i bardziej przyszłościowa, ale również przyjazna środowisku naturalnemu, będącemu niezwykle cennym dobrem.

Między innymi dlatego norweski wytwórca aluminium Norsk Hydro podjął decyzję o kupnie energii generowanej z wiatru. Będzie ona dostarczana wprost ze Szwecji, gdzie powstanie w tym celu duża farma wiatrowa Markbygden o mocy 650 MW. Jej budowa ma zostać ukończona do końca 2019 roku; wtedy też mają popłynąć pierwsze ilości energii elektrycznej do firm, które zobowiązały się do zakupu generowanej energii.

Umowa, która została podpisana przez Norsk Hydro, zakłada dostarczenie 1,65 TWh energii elektrycznej w ciągu roku, w okresie od 2021 do 2039 roku. Obecnie największego norweskiego producenta aluminium obowiązuje jeszcze umowa z dostawcą energii Statkraft, która wygaśnie z końcem 2020 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Audi stworzy nowe paliwo, które może być rewolucją w branży motoryzacyjnej

Następny artykuł

Hybrydowe Solarisy dla Płocka

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
  • uroda i zdrowie
  • scc największe centrum handlowe na śląsku rozrywka moda hipermarket puby restauracje kręgielnia butiki