Nowa, 320 MW elektrownia wodna zostanie uruchomiona w Rosji

Rozpoczęło się uruchamianie elektrowni wodnej Dolna Burneja, która znajduje się w Rosji na jednym z dopływów Amuru. Zakończono pierwszy etap testów, podczas których badano działanie dwóch z czterech turbin instalacji. Każda z zainstalowanych w elektrowni turbin ma moc 80 MW.

Dwie pierwsze jednostki gotowe są już do podłączenia, a wkrótce przetestowane mają być pozostałe dwie turbiny. Operator planuje uruchomienie i podłączenie do sieci nowej elektrowni jeszcze w bieżącym roku.

Obecnie napełniane są zbiorniki i prowadzone prace wykończeniowe w elektrowni Dolna Bureja. Instalacja ta jest częścią kompleksu Bureja, gdzie już pracuje sześć turbin o mocy 360 MW każda. Elektrownia Bureja funkcjonuje już od kilku lat, jednakże – co warto zaznaczyć – plany budowy elektrowni w tym miejscu pochodzą jeszcze z lat trzydziestych XX wieku, jednakże prace nad budową instalacji nie zostały wtedy podjęte. Dopiero na początku XXI wieku powrócono do pomysłu ulokowania elektrowni w tym miejscu i rozpoczęto prace budowlane.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Chiny niebawem zostaną liderem czystej energii?

Następny artykuł

Niedługo ruszy tajwańska farma wiatrowa Formosa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,