Nowa elektryczna hybryda roweru i skutera od firmy Karmic

Firma Karmic stworzyła motorower, który nie przypomina żadnego, jakie powstawały do tej pory. W połowie elektryczny rower, a w połowie elektryczny skuter, wygląda jak wyjęty prosto z filmu science fiction.

Karmic Oslo został zbudowany na aluminiowej podstawie i termoplastycznych panelach nadwozia. Wyposażony zarówno w pedały, jak i w ręczną przepustnicę,może osiągnąć prędkość nawet 20 km/h. To klasyfikuje go w USA jako e-rower klasy 2.

Wymienny 480 Wh akumulator wystarcza na przejechanie 32 km. Silnik ma moc 250 W. Producent motorowerów – firma Karmic, deklaruje, że posiada również silnik w wersji 500 W. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że w przyszłości pojawi się mocniejszy wariant tego pojazdu, jeśli tylko pozwolą na to regulacje prawne.

By zapewnić użytkownikom stabilną i komfortową jazdę, Karmic OSLO został wyposażony w aluminiowe felgi, szerokie opony oraz hydrauliczne hamulce tarczowe, zapewniające mocniejsze hamowanie. Przednie i tylne oświetlenie LED jest zintegrowane z rowerem i zostało poprowadzone tak, by zapewniało dobrą widoczność pojazdu także z boku.

Choć cena Karmic Oslo wynosi 1499 dolarów, to kampania marketingowa firmy nie wypada obecnie najlepiej – nie przekłada się na popularność i sprzedaż pojazdów.