Nowe baterie zrewolucjonizują rynek samochodów elektrycznych?

Nowe baterie zrewolucjonizują rynek samochodów elektrycznych?

Większość obecnie eksploatowanych samochodów elektrycznych dostępnych na rynku ma jedną zasadniczą wadę zniechęcającą potencjalnych sympatyków elektromobilności – ograniczony zasięg. Świat nauki podjął się jednak rozwiązania tego problemu i wygląda na to, że ludzkość poczyniła kolejny krok na drodze ku zwiększeniu zasięgu. Kto wie, czy nie jest to krok milowy.

Firma GS Yuasa poinformowała właśnie, że ich najnowszy wynalazek może podwoić zasięg małych samochodów elektrycznych, dlatego przedsiębiorstwo ma w planach uruchomienie masowej produkcji w ciągu trzech lat.

Przedsięwzięcie zostanie opracowane wspólnie z Mitsubishi Corporation i Mitsubishi Motors, pod roboczą nazwą Lithium Energy Japan.

Baterie umożliwią wydłużenie zasięgu nawet trzykrotnie, a ich cena będzie bardzo zbliżona do tej, jaka obecnie obowiązuje za standardowe akumulatory.

GS Yuasa jest czwartym co do wielkości producentem samochodowych akumulatorów litowo-jonowych na świecie. Jak informują analitycy branży, japońskie firmy, takie jak Panasonic, identyfikują się dobrą jakością i wydajnością produkcji, jednak na obecnym rynku to zdecydowanie za mało. Aby dotrzymać kroku konkurencji, muszą nadal wprowadzać innowacje. Konkurencja z firmami chińskimi i koreańskimi staje się coraz bardziej zaciekła.

Ogłoszenie o nowym produkcie spowodowało, że akcje GS Yuasa wzrosły aż o piętnaście procent.