Nowe data-center Facebooka będzie w 100% zasilane dzięki OZE

Facebook postanowił zainwestować w nowe centrum danych, tym razem w amerykańskim parku technologicznym White Oak w hrabstwie Henrico, usytuowanym w stanie Wirginia. Co najbardziej interesujące, budynek o powierzchni nieco ponad 90 tysięcy metrów kwadratowych będzie w całości zasilany dzięki odnawialnym źródłom energii. Inwestycja portalu Marka Zuckerberga pochłonie 750 milionów dolarów.

Jestem dumny, że mogę powitać Facebooka w hrabstwie Henrico – oczekujemy silnego partnerstwa. Pracując z takimi firmami jak Facebook, rozwijamy pozycję Wirginii jako światowego lidera w gospodarce technologicznej, tworząc dom dla wielu innowacyjnych firm każdej wielkości – powiedział gubernator stanu Wirginia, Terence McAuliffe.

Nowe data-center stworzy kolejne miejsca pracy w regionie. Oprócz tych tymczasowych, niezbędnych w trakcie realizowania inwestycji, oczekuje się około 100 stałych stanowisk po jej zakończeniu.

Rozważając nowe lokalizacje dla centrów danych, szukamy nie tylko odnawialnych źródeł energii, ale także partnerstwa z lokalną społecznością, dobrego zaplecza pracowników, jak i świetnego dostępu do światłowodów i sieci elektrycznej. W Henrico mamy to wszystko – skomentowała Rachel Peterson, dyrektor ds. centrum danych portalu Facebook.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zawiązano fundusz energetyczny pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską

Następny artykuł

Projekt Baltic Pipe będzie gotowy do 2022 roku?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,