Nowe drzewa w Ełku i Cisnej – Studenci Sadzą Las 2017

W sobotę 22 kwietnia, w ramach akcji „Studenci Sadzą Las 2017”, Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, wraz ze studentami Niezależnego Zrzeszenia Studentów posadzą drzewa w parku przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku (start godz. 12.30). Wydarzenie objęte jest patronatem prof. Jana Szyszko, ministra środowiska.

– „Lasy to nasze dobro narodowe, dlatego musimy szczególnie o nie dbać. Co roku Lasy Państwowe, nadzorowane przez Ministra Środowiska, sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy znajdują się na blisko 30% powierzchni kraju i pod tym względem zajmujemy 6. miejsce w Unii Europejskiej” – mówi wiceminister Sławomir Mazurek.

– „Dla nas studentów, jest to znakomita okazja do zrobienia czegoś totalnie innego niż oferują nam uczelnie. Ważne jest, żeby młodzi ludzie byli świadomi odpowiedzialności jaką sami ponoszą za kreowanie środowiska naturalnego. My wiemy, że robimy to dla dobra własnej przyszłości. Co więcej, mamy doskonałą okazję do promowania ekologii wśród studentów” – mówi Cezary Hurysz, Przewodniczący NZS UAM, organizator akcji w Ełku.

W trakcie akcji zostaną także rozdane mieszkańcom sadzonki drzewa. Natomiast na specjalnym stoisku będzie można zaczerpnąć informacji nt. gospodarki lasem.

Nowe drzewa także w Cisnej

W sobotę studenci wraz z lokalnymi władzami posadzą także drzewa w parku przy Szkole Podstawowej w Cisnej (o godz. 11.00). Dodatkowo rozdadzą mieszkańcom 1 000 darmowych sadzonek. Na miejscu leśnicy, na specjalnie przygotowanym stoisku promocyjnym, będą ponadto opowiadali o prawidłowej gospodarce lasem i o ochronie środowiska.

Akcja „Studenci sadzą las 2017”

Akcja „Studenci Sadzą Las 2017” odbywa się we współpracy z Lasami Państwowymi, pod patronatem ministra środowiska prof. Jana Szyszko.

„Jak dotąd, udało nam się zasadzić ok. 8 000 sadzonek w Łagowie pod Świebodzinem, w Orzechowie Morskim i w Janowie Lubelskim. Młodzi ludzie są bardzo chętni do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia. Mamy wtedy świadomość, że robi coś dobrego dla własnej przyszłości i że zdążymy zobaczyć tego efekty” – mówi Maria Cholewińska, Wiceprzewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W trakcie całej akcji zostanie posadzonych ok. 12 tysięcy drzew.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolektor słoneczny

Następny artykuł

Minister Szyszko uroczyście zmienia starodrzew Puszczy Białowieskiej w plantację

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,