Nowe przepisy uderzą w rozwój energetyki wiatrowej w Nadrenii Północnej-Westfalii

Nowy rząd koalicyjny CDU/FDP wydał w najbardziej zaludnionym niemieckim landzie – Nadrenii Północnej-Westfalii – projekt nowelizacji dekretu o zasadach stawiania nowych projektów wiatrowych.

Z treści ustawy dowiadujemy się m.in. o zakazie budowy projektów wiatrowych w lasach oraz o minimalnej odległości od terenów zamieszkanych wynoszącej 1,5 kilometra.

Wszystkie podmioty zainteresowane tematyką wiatrową oraz te, których nowelizacja może dotyczyć, do 20 października mają prawo wypowiedzieć się w tej sprawie, ponieważ zaplanowano dwa spotkania, gdzie wysłuchane zostaną obie strony. Wprowadzenie w życie ustawy w ostatecznym kształcie zaplanowano na przyszły rok.

Jednak już teraz nowe normy prawne, na jakich będzie opierała się energetyka wiatrowa, wzbudzają kontrowersje. Uniemożliwić mogą bowiem jej wcześniej zaplanowaną rozbudowę – pisze we wspólnym komunikacie grupa sześćdziesięciu firm z branży wiatrowej.

W ubiegłym roku na terenie landu Nadrenii Północnej-Westfalii zainstalowano około dwieście dwadzieścia turbin wiatrowych oraz uzyskano pozwolenia na budowę kolejnych czterystu pięćdziesięciu maszyn o łącznej mocy 1,2 GW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Republika Południowej Afryki rozwija energetykę wiatrową: nowe moce i nowe miejsca pracy

Następny artykuł

Nil – rzeka, która umiera

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,