Nowe wersje Zeusa od Curtiss Motorcycles

Curtiss Motorcycles zaprezentował dwie nowe wersje motocykla elektrycznego o wysokiej mocy, znanego pod nazwą Zeus. Cafe Racer i Bobber trafią na rynek już w 2020 roku.

Pierwsza koncepcja motocykla elektrycznego Zeus została zaprezentowana przez Curtiss tego lata na Quail Motorcycle Gathering. Jego obudowę wykonano z aluminium, a zamiast konwencjonalnego spawania wykorzystano skręcane elementy ramy. Cała stylizacja wraz z przednim oraz tylnym zawieszeniem nadały mu specyficzny, futurystyczny wygląd.

Jego konstruktorzy nie zatrzymali się jednak na pierwszej koncepcji. Dyrektor generalny Curtiss Motorcycles, Jordan Cornille, chciał jeszcze bardziej dopracować projekt motocykla: “Nasz oryginalny prototyp koncepcji Zeusa zawierał przestarzałą technologię akumulatora i silnika (…). To utrudniło naszemu zespołowi zaprojektowanie maszyny, którą wszyscy chcieliśmy stworzyć. Dzięki naszemu nowemu oddziałowi zaawansowanych technologii opracowujemy nowe technologie akumulatorów, silników i systemów sterowania, które pozwalają nam dostarczać czystą, nowoczesną wizję estetyczną”.

Teraz firma zaprezentowała swoje nowe projekty, uzupełniając koncepcję elektrycznego motocykla Zeus w dwie nowe, gotowe do produkcji wersje – Cafe Racer i motocykl typu Bobber. Trafią one na rynek już w 2020 roku.

Jeden z ich twórców – Ogilvie, podkreśla: “Cieszymy się, że możemy zaprezentować najlepszą technologię w branży. Korzystając z najnowocześniejszych systemów magazynowania energii, aby zrównoważyć moc i zasięg”. Firma dąży do tego, aby jej motocykle wyróżniał zasięg na jednym ładowaniu do 450 km (280 mil) oraz przyspieszenie do 100 km/h w czasie nie dłuższym niż 2,1 sekundy.

1 comment
  1. Przypomnienie ; ZEUS – znaczy pierwszy i najwazniejszy , po ktorym wszyscy w kolejnosci dat (!) – czy mozna tak okreslic produkt wykonany przez czlowieka z tej firmy , czy ten produkt byl pierwszy i pozostaje zapowiedzia innych ? Watpie , a swoje watpliwosci motywuje codziennym – od lat – sledzeniem wydarzen swiatowych , okreslanych ; Odnawialnymi Zrodlami Energii . Majac szacunek do prawdy historycznej, zdobywa sie szacunek do samego siebie . Pozdrawiam konstruktorow i laborantow pracujacych , przede wszystkim , nad pojemnoscia akumulatorow oraz pozniejszym bezkolizyjnym , recyklingiem . PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV ; SEP-E ; Ecolog ; JANUSZ NUSIK POWALSKI

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.