Nowe zasady przyłączenia mikroinstalacji do sieci innogy Stoen Operator

Operator sieci dystrybucyjnej innogy Stoen Operator uruchomił portal, dzięki któremu można zgłosić wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci. Spółka, choć nie wstrzymuje prac, to ze względu na środki ostrożności w czasie pandemii koronawirusa zgodziła się na wykonywanie ich tylko na zewnątrz budynków.

– W dobie postępującej digitalizacji, dla większości klientów, wyróżnikami wysokiej jakości obsługi są szybkość rozwiązania problemu i wygoda. Nowy portal przyłączeniowy innogy Stoen Operator jest odpowiedzią na te potrzeby. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić naszym klientom czas, a jednocześnie ułatwi załatwianie spraw z domu co w dobie pandemii zwiększa bezpieczeństwocytuje portal gramwzielone.pl prezesa zarządu Innogy Stoen Operator, Roberta Stelmaszczyka.

Portal informuje, że innogy nadal dokonuje odczytów liczników i innych prac przy układach pomiarowych. Jedynym warunkiem musi być możliwość wykonania prac bez konieczności wejścia do lokalu mieszkalnego lub budynku. Ma to poprawić warunki bezpieczeństwa i zdrowia zarówno klientów, jak i pracowników innogy Stoen Operator. 

Spółka jednak uwzględnia pewne sytuacje awaryjne, ale wtedy oczekuje także informacji o stanie zdrowia klienta. Równocześnie też prosi o kontakt, w przypadku gdyby w ciągu 14 dni po wykonanych pracach klient zaobserwował zmianę stanu swojego zdrowia.

Jak zgłosić przyłączenie mikroinstalacji do sieci innogy SO?

W ramach wspomnianej digitalizacji prac, innogy otworzył portal internetowy, przez który można zgłosić się z prośbą o przyłączenie mikroinstalacji do sieci: https://przylacza.innogystoenoperator.pl/ Po zgłoszeniu można z pomocą specjalnego konta obserwować status zgłoszonych spraw.

Źródło: gramwzielone.pl