Nowy magazyn energii od Tesli – Powerwall 2

Nowy magazyn energii, wyprodukowany przez firmę Tesla – Powerwall 2 – to element całościowej strategii tej firmy w zakresie energetyki: Tesla Energy. Zewnętrznie urządzenie nie zmieniło się mocno w porównaniu do poprzednika, ale to co najważniejsze jest w środku.

Nowy Powerwall 2 charakteryzuje się ponad dwa razy większą nominalną pojemnością niż pierwsza wersja – 14 kWh. Dwa razy większa pojemność oznacza, że magazyn może zgromadzić dwa razy więcej energii np. z nowych paneli – dachówek – jakie prezentował niedawno CEO Tesli Elon Musk . Realna pojemność magazynu wynosi 13,5 kWh, a maksymalna moc wyjściowa 7 kW (szczytowa) i 5 kW w trybie ciągłym.

Jak twierdzi Musk Powerwall 2 ma na tyle dużą moc, że może zasilać standardowy amerykański dom z 4 sypialniami przez cały dzień. Do urządzenia podłączyć można wszystko: lodówkę, światła i gniazdka elektryczne.

Nowy Powerwall ma być chudszy i cieńszy niż poprzednik. Wyceniony został podobnie jak pierwsza wersja, na około 5500 dolarów. Produkcja urządzeń zacząć ma się w najbliższych tygodniach, a jego instalacje już w grudniu tego roku.

Musk spodziewa się „sprzedać więcej Powerwalli niż samochodów”, szczególnie że urządzenie to może znaleźć sporo zastosowań w różnych częściach świata, gdzie energia elektryczna nie jest dostarczana w sposób regularny.