Nowy typ przekładników ABB wspomoże modernizację stacji elektroenergetycznych

Zakład produkcyjny ABB mieszczący się w Przasnyszu dostarczy dla PGE Dystrybucja całkowicie nowy typ przekładników napięciowych. Głównym ich atutem będą podwyższone parametry bezpieczeństwa.

Projekt zmodernizowanych urządzeń został opracowany przez międzynarodowy zespół inżynierów z Polski, Szwecji i Stanów Zjednoczonych. Zamówienie obejmuje dostawę 42 sztuk przekładników oraz 57 sztuk przekładników prądowych wysokiego napięcia.

Zespół inżynierów rozwinął konstrukcję sprawdzonego na rynku przekładnika napięciowego. Efektem prac są wyższe parametry bezpieczeństwa, zoptymalizowane koszty produkcji oraz skrócone terminy dostaw.

Operator zamierza wymienić przekładniki prądowe i napięciowe na stacjach elektroenergetycznych, obsługiwanych przez oddziały w Lublinie, Warszawie, Zamościu i Skarżysku-Kamiennej. Urządzenia będą wykorzystywane m.in. do precyzyjnych pomiarów energii oraz zabezpieczenia aparatury energetycznej.

Kontrakt przewiduje dostarczenie przez ABB 57 przekładników prądowych typu PA123a i 42 przekładników napięciowych typu PV123a. Oba ich rodzaje zostały wprowadzone do sprzedaży w 2017 roku w ramach globalnego projektu, prowadzonego przez grupę badawczo-rozwojową z zakładu wysokich napięć z Przasnysza we współpracy z inżynierami z USA i Szwecji.

Konstrukcja urządzeń produkowanych w pięciu zakładach ABB na świecie została ujednolicona i spełnia wszystkie obowiązujące normy IEC oraz IEEE. Trwający trzy lata projekt rozwojowy zakończył się z sukcesem w trzecim kwartale 2016 roku.

Oprócz poprawy parametrów bezpieczeństwa wprowadzono kilka dodatkowych funkcjonalności, które wcześniej dostępne były wyłącznie w niektórych lokalizacjach ABB na świecie. Obecnie różnice w technologii urządzeń wynikają wyłącznie ze specyficznych wymogów poszczególnych klientów – powiedział Grzegorz Syska, kierownik obszaru sprzedaży Produktów Wysokich Napięć ABB w Polsce.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowy prototyp turbiny MHI Vestas zapalił się podczas testów

Następny artykuł

Beata Szydło zabrała głos w sprawie Puszczy Białowieskiej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,