Nuuk – elektryczne motocykle o imponujących wskaźnikach prędkości i zasięgu

Większość miejskich motocykli elektrycznych nie wyróżnia się szczególnymi wynikami w prędkości czy zasięgu. Z tym schematem zamierza zerwać firma Nuuk, która we współpracy Reiju, opracowała nowe typy tego rodzaju pojazdów.

Nuuk zaprezentował trzy nowe warianty lekkich motocykli elektrycznych, które powinny sprawdzić się jako transport alternatywny w mieście oraz ciekawy sprzęt dla profesjonalistów. Wśród nich jest NUUK Urban, NUUK Tracker i NUUK Cargo. Każdy z nich zbudowany jest na tym samym układzie napędowym, ale różnią się wydajnością, doborem opon czy opcjami transportowania dodatkowych rzeczy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Według firmy: „NUUK został stworzony w celu zaprojektowania i opracowania nowej generacji wysokiej jakości pojazdów elektrycznych dla wszystkich (…), którymi można poruszać się sprawnie po mieście lub odkrywać nowe ścieżki, a także zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno osób fizycznych, jak i profesjonalistów.”

Wszystkie trzy warianty motocykla wyposażone są w wiele udogodnień, m.in. czterotłokowe przednie hamulce hydrauliczne, hamulce tylne, hamulce regeneracyjne, tylne i przednie zawieszenie oraz 17-calowe koła do płynnej jazdy po nierównej trasie.

Model podstawowy do jazdy po mieście wyposażony jest w 4 kW silnik Boscha, a pozostałe w mocniejszy silnik DC o mocy 10,5 kW. Przedstawiciele firmy uważają, że: „Niezawodność oferowana przez technologię BOSCH i ogromne doświadczenie w produkcji i dystrybucji RIEJU, sprawia, że projekty NUUK są dobrą alternatywą na rynku mobilności elektrycznej”.

Model przeznaczony do jazdy po mieście ma ograniczoną prędkość do zaledwie 45 km/h, natomiast pozostałe mogą osiągnąć nawet 105 km/h, co jest dobrym pretekstem do tego, aby poruszać się nimi np. po drogach szybkiego ruchu między miastami. Motocykle elektryczne mają opuszczany panel boczny, który odsłania akumulatory. Pojedyncza bateria to 48 V i 50 Ah o pojemności 2,4 kWh. Akumulator można naładować w ciągu 5 godzin w trybie standardowym lub w zaledwie 1,8 godziny w trybie szybkim. Dodatkowo wyposażone są w wbudowaną ładowarkę.

Póki co firma nie podała jeszcze oficjalnych cen.

źródło: electrek