Od 1 października drastyczne podwyżki opłat za odbiór śmieci w Legionowie

Radni Legionowa przegłosowali podwyżkę cen za odbiór śmieci. Zgodnie z literą prawa od 1 października mieszkańcy zapłacą prawie trzykrotnie więcej niż do tej pory.

Obecna umowa z firmą odbierającą odpady komunalne kończy się 30 września. Już od następnego miesiąca usługą zajmie się konsorcjum firm MS-EKO i EKO-MAX Recykling, które wygrało przetarg.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Za śmieci zapłacimy dużo więcej, nie tylko w Legionowie

Opłaty za śmieci wzrosły w całej Polsce, w niektórych miejscowościach podwyżki jednak aż kłują w oczy (i w portfel). Przykładem jest Legionowo, gdzie dotychczas płacono 10 zł / osobę za śmieci posegregowane i 20 zł / osobę za śmieci nieposegregowane. Na mocy prawa od 1 października kwoty wzrosną do 28 zł (posegregowane) i 58 zł (nieposegregowane). W dodatku w blokach, gdzie nie wszyscy segregują śmieci, wyższe opłaty obejmą także tych segregujących.

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski twierdzi, że miasto odwlekało podwyżki tak długo, jak się dało. – Z niepokojem patrzyliśmy na wyniki przetargów w innych miastach Mazowsza, czasem kilkukrotnie powtarzanych, gdzie ceny rosły o 300%. Nie inaczej było w Legionowie, najtańsza oferta jaka wpłynęła jest znacząco droższa niż dotychczasowa – mówił w wywiadzie dla gazetapowiatowa.pl.

Miesięczny koszt usługi warszawskich firm będzie kosztował mieszkańców Legionowa 1,35 mln zł brutto. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.