Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Oddaj głos na najpiękniejsze Europejskie Drzewo Roku 2022!

tree

Oddaj głos na najpiękniejsze Europejskie Drzewo Roku 2022!

Lipy, platany, dęby, orzechy, sosny i kasztany. W Europie znajduje się wiele wspaniałych okazów. Europejski konkurs na Drzewo Roku zachęca do przyjrzenia się najpiękniejszym europejskim drzewom i zagłosowania do swojego zielonego faworyta.

Reklama

Europejskie Drzewo Roku 2022

Konkurs na najpiękniejsze drzewo, a zarazem to z najciekawszą historią odbywa się od 2011 roku. Głosowanie zawsze odbywa się w lutym i trwa do końca miesiąca. Do europejskiego konkursu dostają się drzewa wytypowane wcześniej w krajowych głosowaniach.

W plebiscycie można oddać głos na dwa drzewa. A jest w czym wybierać,ponieważ okazy biorące udział w konkursie nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale i mają swoje bogate historie. 

Poznaj wszystkie drzewa, biorące udział w tym roku w konkursie i zagłosuj na swoje typy! Wyniki zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Rozdania Nagród 22 marca.

Strażnik Puszczy – Dąb Dunin

Przedstawicielem Polski jest w tym roku Dąb Dunin, znajdujący się na skraju jednego z najpiękniejszych lasów niżowych w Polsce i Europie – fascynującej Puszczy Białowieskiej. Drzewo liczy 400 lat i nazywane jest Strażnikiem Puszczy.

Organizacją polskiego konkursu, jest niezależna organizacja ekologiczna Klub Gaja, działająca na rzecz przyrody od 1988 roku.

Kliknij w obrazek i zagłosuj:

Isdzpc56lljBRIDV44RvIL44BiKmHag0vCNHqDL Pyiky8gNBr 4Su5X1p21wwAh6jEAImlFqPXgkB50tB239PlAgLPW04 yxHLdJ0TPx zRUhEhGhj PFlU qedJQsraob5jFWC

Europejskie Drzewo Roku 2021

W zeszłym roku w tym zielonym plebiscycie oddano kilkaset tysięcy głosów! Głosowanie trwało do ostatnich minut, a tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2021 finalnie zdobył hiszpański dąb. Do zwycięstwa wytypowało go ponad 104 tys. internautów. Prawdopodobnie o zwycięstwie zdecydował wiek ostrolistnego dębu Lecina – drzewo ma już tysiąc lat! Drugie i trzecie miejsce zajęły imponujące platany – srebro trafiło do Włoch, a brąz do Rosji. Polska lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej była na piątej pozycji.

whaYR1EO6O OrVJQ5hlL6phrKMszZo4AgzTjC52sibYVocA0eeaiKPjSF QgLHzLydtiGYx4JciLFU3XBEOOCeQ kIjW6iBzX5QkNwvnQW0 UKAtZzrXquPVTOLIreo qo7wnXF0
hiszpański dąb Lecina, fot. treeoftheyear.com

źródło: treeoftheyear.org

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.