Łódź wspiera OZE

Odnawialne Źródła Energii stanowią 18% wykorzystywanej w USA energii elektrycznej

Wybranie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych spowodowało duże zaniepokojenie w branżach związanych z odnawialnymi źródłami energii, które dotychczas rozwijały się tam nadzwyczaj szybko. Obecnie po prawie 1,5 roku kadencji oraz kilku niekorzystnych dla OZE decyzjach, sektor ten nadal rośnie w siłę. Świadczy o tym fakt, że aktualnie prawie 1/5 wykorzystanej energii pochodzi z zielonych źródeł.

Dane te potwierdza raport opracowany przez Bloomberg New Energy Finance przy współpracy z Business Council for Sustainable Energy. Jeszcze dziesięć lat temu OZE stanowiło w USA mniej niż 10%, obecnie odnotowano niemalże dwukrotny wzrost. W 2017 roku energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł energii to już 18%.

Jest to efekt nie tylko coraz większej ilości zielonych inwestycji, ale również spadku wydobycia węgla o 3% oraz gazu ziemnego o 8,1% względem 2016 roku. W konsekwencji obniżono emisję dwutlenku węgla do atmosfery w sektorze energetycznym o 4,2%. Sytuację tę idealnie wykorzystała branża OZE, która wypełniła ciągle rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Na chwilę obecną w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii zatrudnionych jest 475 tysięcy osób. Tylko w latach 2015 – 2016 utworzono niespełna 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Analitycy przewidują, że zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie nieustannie wzrastać.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!