Odnawialne Źródła Energii stanowią 18% wykorzystywanej w USA energii elektrycznej

Łódź wspiera OZE

Wybranie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych spowodowało duże zaniepokojenie w branżach związanych z odnawialnymi źródłami energii, które dotychczas rozwijały się tam nadzwyczaj szybko. Obecnie po prawie 1,5 roku kadencji oraz kilku niekorzystnych dla OZE decyzjach, sektor ten nadal rośnie w siłę. Świadczy o tym fakt, że aktualnie prawie 1/5 wykorzystanej energii pochodzi z zielonych źródeł.

Dane te potwierdza raport opracowany przez Bloomberg New Energy Finance przy współpracy z Business Council for Sustainable Energy. Jeszcze dziesięć lat temu OZE stanowiło w USA mniej niż 10%, obecnie odnotowano niemalże dwukrotny wzrost. W 2017 roku energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł energii to już 18%.

Jest to efekt nie tylko coraz większej ilości zielonych inwestycji, ale również spadku wydobycia węgla o 3% oraz gazu ziemnego o 8,1% względem 2016 roku. W konsekwencji obniżono emisję dwutlenku węgla do atmosfery w sektorze energetycznym o 4,2%. Sytuację tę idealnie wykorzystała branża OZE, która wypełniła ciągle rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Na chwilę obecną w branży związanej z odnawialnymi źródłami energii zatrudnionych jest 475 tysięcy osób. Tylko w latach 2015 – 2016 utworzono niespełna 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Analitycy przewidują, że zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie nieustannie wzrastać.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rower na wodór? Czemu nie!

Następny artykuł

Targi czystego powietrza w Krakowie. W tym roku?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,