Oferta Ursusa dla MZK w Zielonej Górze najkorzystniejszą z nadesłanych

Na finiszu znajduje się przetarg na dostawę 12-metrowych elektrycznych autobusów miejskich dla MZK w Zielonej Górze. Po analizie wstępnej nadesłanych ofert przetargowych i porównaniu zawartych w nich warunków, ujawniono, że najkorzystniejszą złożył Ursus S.A.

Oferta Ursusa opiewa na kwotę 96 mln zł brutto, podczas gdy budżet zamawiającego ustalono na poziomie 102 mln zł brutto. Oferta firmy Solaris to 101 mln zł brutto. Obie spełniają wszystkie zgłoszone przez zamawiającego wymogi formalno-prawne.

Obecny przetarg ogłoszony przez MZK w Zielonej Górze rozpisany został ponownie, po tym, jak obie firmy w poprzednim postępowaniu przekroczyły zakładany przez miasto kosztorys.Propozycja Solarisa wyniosła wtedy 104,9779 mln zł brutto, a konsorcjum Ursus Bus 7 (Ursus Bus i Ursus), złożyło ofertę na kwotę 104,9997 mln zł brutto.

W obecnym postępowaniu, którego termin minął 24 maja, mogły brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały zamówienia na minimum 15 pojazdów elektrycznych pow. 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę co najmniej siedmiu fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich.

Zmianie uległy kryteria wyboru ofert. Kluczowa pozostała cena (60%), kolejne punkty można było otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km oraz monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10%).

MZK w Zielonej Górze termin pierwszej dostawy przewidziało na 1 lipca 2018 r., a wykonawca może zaoferować jego skrócenie o maksymalnie miesiąc. Wymogiem jest trzyletnia gwarancja. Punktowane jest jej wydłużenie o okres do 24 miesięcy. Realizacja dostaw powinna nastąpić do 30 listopada 2018 r.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ubrania generujące prąd

Następny artykuł

Senvion potwierdza plany wprowadzenia 10 MW giganta na rynek

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,