Ogólnopolska sieć ładowarek pojazdów EV niebawem ulegnie powiększeniu

Kolejne punkty ładujące samochody elektryczne powstaną w Rzeszowie. Ich uruchomienie przewidziane jest na przyszły rok. Przez sześć miesięcy będą całkowicie nieodpłatne.

„Użytkowanie pojazdów elektrycznych to przyszłość. Są nie tylko tańsze w eksploatacji, ale także ekologiczne”, cieszy się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Podpisana umowa przewiduje, że do połowy przyszłego roku PGE Nowa Energia stworzy na terenie Rzeszowa 5 stacji ekspresowego ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Ładowanie powinno trwać nie dłużej niż 40 minut.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Przerywamy zaklęty krąg. Na dzisiaj samochodów jest mało, bo brakuje stacji. A stacji firmy nie budują, bo brakuje samochodów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kierowców”, zapowiada Tomasz Jarmicki, prezes PGE Nowa Energia. Natomiast Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa dodaje: „W niedalekiej przyszłości energią elektryczną będą zasilane także pojazdy służb komunalnych – śmieciarki, czy zamiatarki. To czeka każdy samorząd w Polsce”.

Koszt budowy, który wyniesie milion złotych, w całości zostanie pokryty z budżetu spółki PGE. Ponadto wiadomo już, gdzie zostaną zlokalizowane stacje ładujące. Pierwsze dwie pojawią się na ulicy Słowackiego, natomiast po jednej na ulicy Krzyżanowskiego, Podpromie i Pułaskiego.

Co istotne, nie będą to jedyne inwestycje w elektromobilność na terenie Rzeszowa. Już niebawem przy pętlach autobusowych powstaną stacje przeznaczone do ładowania elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej. Już we wrześniu pierwsze elektryczne autobusy zasilą rzeszowską flotę.

Źródło:Nowiny24