Ogromna ekowilla w kształcie słonia na Sri Lance

W wielu kulturach uważa się, że słonie przynoszą szczęście. Takie stanowisko podzielają z pewnością goście nowego hotelu na Sri Lance. Budynek ten ma kształt słonia i znajduje się obok słynnego parku narodowego Yala.

Willa ma dwanaście metrów wysokości, składa się z dwóch pięter i wykonano ją w całości z naturalnych materiałów – drewna i słomy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przepiękna ekowilla jest wykonana z w pełni naturalnych materiałów i w zgodzie z ekologicznymi praktykami. Konstrukcję wykonano z drewna i przykryto naturalną strzechą. Na dole znajdziemy otwarty hol, a u góry dwie przestronne sypialnie, które wyglądają z wnętrza pod trąbą słonia. Znajduje się tam także kompletnie wyposażona łazienka z bieżącą wodą.

 

 

Na miejscu znajduje się restauracja, która serwuje lokalne posiłki wykonane z produktów pozyskanych w okolicy. Jakkolwiek dostępna jest tu elektryczność, większość posiłków przygotowuje się z wykorzystaniem tradycyjnych technik.

 

Willa położona jest w południowo-wschodniej prowincji Uva na Sri Lance; zajmuje obszar 65 tysięcy metrów kwadratowych naturalnego lasu. Obiekt znajduje się w rezerwacie przyrody Yala, więc goście nie muszą daleko szukać, by cieszyć się tutejszą przyrodą. Pawie i słonie wędrują po okolicy niemal codziennie. Goście mogą podziwiać oszałamiającą lokalną scenerię podczas różnych zajęć na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki po wielu ścieżkach przyrodniczych, które wiją się w pobliskim lesie. Zorganizowano również minikurs przygody z parkiem linowym i malowniczym mostem, który przechodzi przez baldachimy.

Cena doby w hotelu zaczyna się już od 170 dolarów. Budynek może pomieścić do dziesięciu osób. Minimalna ilość osób, jaka potrzebna jest do jego wynajęcia, to czterech gości.

Źródło: Glamping Hub