Fotowoltaika: Fronius Ohmpilot optymalizuje zużycie energii na własne potrzeby

Fronius Ohmpilot to regulator obciążenia, który znacząco przyczynia się do optymalizacji zużycia energii na potrzeby własne. Jest doskonałym przykładem tego, jak efektywnie można wykorzystywać energię fotowoltaiczną do przygotowywania ciepłej wody.

Nieważne, czy stosuje się grzałkę elektryczną, czy panel na podczerwień — gdy tylko pojawia się nadmiar energii, nie jest on wprowadzany do sieci. Moc trafia bezpośrednio do Fronius Ohmpilot i on uaktywnia oraz reguluje dany odbiornik.

Specjalnie dla portalu Świat OZE, o Fronius Ohmpilot – zdobywcy złotego medalu na tegorocznych targach GreenPower w Poznaniu, opowiada Maciej Piliński, Dyrektor Sprzedaży w dziale Solar Energy Fronius.

Zaletą rozwiązania Fronius Ohmpilot jest płynność regulacji. Pozwala to na wykorzystanie całości nadmiarowej energii fotowoltaicznej. W przypadku domu jednorodzinnego o przeciętnym zużyciu ciepłej wody oznacza to, że w okresie od kwietnia do października przeważającą część wody można ogrzewać energią fotowoltaiczną – powiedział Menedżer produktu Thomas Hüttner

Fronius Ohmpilot jest kompatybilny z każdym falownikiem SnapINverter i komunikuje się z falownikiem za pośrednictwem sieci WLAN, LAN lub Modbus. Fronius Ohmpilot będzie dostępny w pierwszej połowie 2017 roku, początkowo w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.