Opłata za reklamówki pomoże w walce ze smogiem?

Ile zapłacimy za torebkę jednorazową

Polski rząd zatwierdził nowelizację, która przyczyni się do wzrostu cen popularnych w Polsce reklamówek foliowych do wysokości 20 groszy. Zmiana ta ma nie tylko zwiększyć przychody do budżetu, lecz również przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że uzyskane w ten sposób przychody pozwolą przyśpieszyć wymianę przestarzałych kotłów na nowe, co w rezultacie pozwoli przeciwdziałać smogowi.

Przeznaczymy środki z eliminacji torebek foliowych na (…) dopłaty dla ludzi, których dzisiaj nie stać i palą byle czym w byle czym; w byle jakich kotłach i byle jakim paliwem. Żeby zmniejszyć ten dystans, to ubóstwo energetyczne, „oznaczymy” te pieniądze w budżecie. W najbliższych latach kilkaset milionów złotych przeznaczone zostanie na cel zmniejszenia ubóstwa energetycznego i dystansu energetycznego do najwyżej rozwiniętych krajów z punktu widzenia jakości powietrza – powiedział Morawiecki.

Co ważne, Minister Rozwoju podkreślił, że traktuje problem smogu śmiertelnie poważnie, dlatego podejmowane są takie właśnie działania. W wyniku nowelizacji reklamówki foliowe nie będą już mogły być dodawane do zakupów za darmo – co więcej, ich cena może jeszcze w przyszłości wzrosnąć.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Andrzej Duda o polityce na rzecz ochrony klimatu

Następny artykuł

Konkurs NASA z fotowoltaiką w tle

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,