Organizacja PETA protestuje przeciwko decyzji Trumpa w sprawie zakładów mięsnych

W USA z powodu koronawirusa zmarło 20 pracowników zakładów mięsnych. Zamknięto 22 firmy hodowlane, które zatrudniały 35 tys. pracowników. Donald Trump wydał nakaz otwarcia zakładów pod groźbą drakońskich kar finansowych, a nawet więzienia. PETA protestuje. 

W USA zmarło już 20 pracowników zakładów, zamknięto też 22 firmy z branży mięsnej, które zatrudniały 35 tys. pracowników. Zdolność uboju trzody zmniejszyła się o 20 proc, a bydła mięsnego o 10 proc.  Związki zawodowe apelowały, by wdrożyć działania, które mają ochronić pracowników na stanowiskach pakowaczy mięsa i przetwórstwa. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Donald Trump wydał rozporządzenie, zgodnie z którym można nakazać wznowienie pracy zakładów z uwagi na bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych. Z decyzji Trumpa cieszą się właściciele zakładów mięsnych.

 – Chociaż obecnie nie ma powszechnych niedoborów wołowiny, widzimy zakłócenia łańcucha dostaw z powodu zamykania zakładów i zmniejszania mocy wytwórczych w wielu, jeśli nie w większości, zakładach przetwórstwa wołowiny w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy Prezydentowi Trumpowi za dostrzeżenie problemu i działania, które podjął, aby go rozwiązać powiedział Colin Woodall, dyrektor generalny National Cattlemens Beef Association.

Pracownicy zakładów mięsnych i organizacje praw zwierząt protestują. 

Zmuszanie do tego, by rzeźnie były otwarte, krzywdzi zwierzęta i migrantów, a także innych słabo wynagradzanych pracowników, którzy są traktowani jak jednorazowy sprzęt. Nadszedł czas, by zamknąć firmy hodowlane dotknięte COVID-19. Pracownicy rzeźni i zwierzęta umierają pisze organizacja PETA na swoim profilu na Facebooku. 

W komentarzach internauci podkreślają, że w rzeźniach pracują głównie Meksykanie i Chińczycy, którzy boją się zbuntować. Zakłady nie przestrzegają zasad właściwej odległości między pracownikami, wielu z nich jest zakażonych koronawirsuem. 

Życie ludzi i zwierząt nie ma w świecie wielkiego biznesu żadnej wartości podsumowują internauci. 

Ogólnokrajowy protest w tej sprawie odbył się 30 kwietnia. 

Źródło: portalspozywczy.pl