Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Orlen w parze z elektromobilnością

Orlen w parze z elektromobilnością

Uruchomione niedawno cztery szybkie stacje ładowania pojazdów elektrycznych to dopiero początek rozwoju PKN ORLEN w obszarze elektromobilności. Koncern wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli pojazdów elektrycznych ze  specjalną aplikacją.

B1
Reklama

Punkty dla elektromobilności

PKN ORLEN może pochwalić się 43 stacjami szybkiego ładowania. Tym razem koncern zdecydował się uruchomić cztery nowe punkty ładowania, które rozlokowane zostały w Katowicach, Kobylnicy oraz Łodzi. 

Stacje szybkiego ładowania, które funkcjonują w ramach PKN ORLEN, mają moc 50, a także 100 kW. Na swojej stronie internetowej ORLEN Dla Kierowców koncern zapewnia, że ładowarki, którymi dysponuje, są odpowiednie dla wszystkich pojazdów elektrycznych, dostępnych na europejskim rynku. Koncern ma w planach dalsze rozszerzenia jeżeli chodzi o tak zwane paliwa alternatywne. W tej chwili samochody elektryczne można na stacjach PKN ORLEN ładować bezpłatnie.

Reklama

Aplikacja dla zelektryzowanych

Nowa aplikacja nosi nazwę ORLEN Charge i w założeniu ma ułatwić wiele aspektów związanych z ładowaniem aut elektrycznych. Zaczynając już od samego wskazania najbliższego miejsca, w którym takie ładowanie jest możliwe, aż do wskazania złączy, które można w danym czasie wykorzystać.

Aplikacja ma również między innymi funkcję, która pozwala na sprawdzenie, z jaką mocą ładuje się pojazd. Daje także kierowcy możliwość skontrolowania tego, jaki jest aktualny poziom naładowania w odniesieniu do złączy DC.

W ORLEN Charge można też skontaktować się ze specjalną infolinią ORLEN 24/7. Takie rozwiązanie pozwala np. na szybkie zgłoszenie ewentualnego problemu z danym punktem ładowania. 

Oprócz tych funkcji, które w założeniu mają jak najbardziej usprawnić korzystanie ze stacji ładowania, aplikacja wskazuje również, jakie dodatkowe udogodnienia możesz znaleźć nie tylko na samej stacji, ale też w jej okolicy. 

Z aplikacji można korzystać zarówno w systemie iOS, jak i Android. 

Źródło: petronews.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.