Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

OZE dla Centrum Humanitarnego w Sudanie Południowym

OZE dla Centrum Humanitarnego w Sudanie Południowym

Norweski deweloper instalacji fotowoltaicznych Scatec Solar uruchomił elektrownię fotowoltaiczną z magazynami energii, która zasili Centrum Humanitarne w Malakal w Sudanie Południowym. Placówką zarządza Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Na farmie zamontowano panele o łącznej mocy 700 kWp.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wcześniej ropa, teraz Słońce

Cały projektrojekt Scatec Solar zrealizował we współpracy z Kube Energy. Dzięki instalacji centrum zredukuje zużycie oleju napędowego o bagatela 80 procent. Moc samej elektrowni fotowoltaicznej wynosi 700 kWp, natomiast podłączone do niej magazyny mogą przechować około 1368 kWh energii elektrycznej. Pracownicy Centrum zwracają uwagę na fakt, że po uruchomieniu farmy spadło zanieczyszczenie hałasem, gdyż przez większość czasu generatory z silnikami diesla są wyłączone. 

Cieszymy się, że zakończyliśmy ten projekt dla Centrum Humanitarnego IOM w Malakalpowiedział dyrektor generalny Scatec Solar, Raymond Carlsen.To nasz drugi hybrydowy projekt dla Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w Sudanie Południowym, a dzięki trzeciemu projektowi, który ma zostać ukończony dla UNMISS w ciągu najbliższych tygodni, wzmocnimy nasze poparcie dla Organizacji Narodów Zjednoczonych w dążeniu do ograniczenia ich wykorzystania paliw kopalnych.

Fotowoltaika najlepszym rozwiązaniem

Szef misji IOM w Sudanie Południowym, Jean-Philippe Chauzy dodał, że kraj ten może cieszyć się słońcem przez cały rok, nawet podczas pory deszczowej, zatem to przejście na energię słoneczną było oczywiste.

Inwestowanie w energię odnawialną to inwestowanie w zrównoważoną przyszłość, a uruchomienie tego innowacyjnego projektu bez wątpienia pomoże nam znaleźć drogę do zastosowania większej liczby systemów energii odnawialnej w sektorze humanitarnympowiedział Chauzy.

Źródło: renewableenergymagazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.