Panasonic i Toyota będą produkować akumulatory w Chinach i Japonii

Panasonic, partner Tesli w zakresie baterii do samochodów elektrycznych, zamierza zacząć współpracę z Toyotą, aby rozpocząć własną produkcję ogniw akumulatorów w Chinach i Japonii, gdzie zostanie przeniesione pięć fabryk.

Przedsięwzięcie, w którym Toyota ma posiadać 51% udziałów, a Panasonic będzie właścicielem pozostałych, zostanie ogłoszone już w tym tygodniu. Panasonic przeniesie pięć fabryk akumulatorów samochodowych do Japonii i Chinach do nowej firmy, choć zakład w USA działający w ramach partnerstwa z amerykańskim producentem samochodów Tesli nie zostanie uwzględniony”, wynika z zapowiedzi Nikkei.

Oznacza to, że Panasonic zyska spory udział w produkcji ogniw akumulatorowych dla pojazdów Toyoty. Sama Toyota pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wypuszczanie na rynek aut wyłącznie z napędem elektrycznym, ale prężnie działa w sektorze hybryd. W tym roku w planach ma jednak produkcję 10 nowych modeli BEV.

Ogniwa produkowane przez Panasonic oraz Toyotę trafią także do innych partnerów, m.in. do Mazdy oraz Subaru. Zapowiedz Nikkei potwierdza również fakt, że w ramach współpracy firmy skupią się na produkcji ogniw akumulatorowych nowej generacji – tzw. akumulatorów półprzewodnikowych.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.