Panasonic i Toyota będą produkować akumulatory w Chinach i Japonii

Panasonic, partner Tesli w zakresie baterii do samochodów elektrycznych, zamierza zacząć współpracę z Toyotą, aby rozpocząć własną produkcję ogniw akumulatorów w Chinach i Japonii, gdzie zostanie przeniesione pięć fabryk.

Przedsięwzięcie, w którym Toyota ma posiadać 51% udziałów, a Panasonic będzie właścicielem pozostałych, zostanie ogłoszone już w tym tygodniu. Panasonic przeniesie pięć fabryk akumulatorów samochodowych do Japonii i Chinach do nowej firmy, choć zakład w USA działający w ramach partnerstwa z amerykańskim producentem samochodów Tesli nie zostanie uwzględniony”, wynika z zapowiedzi Nikkei.

Oznacza to, że Panasonic zyska spory udział w produkcji ogniw akumulatorowych dla pojazdów Toyoty. Sama Toyota pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wypuszczanie na rynek aut wyłącznie z napędem elektrycznym, ale prężnie działa w sektorze hybryd. W tym roku w planach ma jednak produkcję 10 nowych modeli BEV.

Ogniwa produkowane przez Panasonic oraz Toyotę trafią także do innych partnerów, m.in. do Mazdy oraz Subaru. Zapowiedz Nikkei potwierdza również fakt, że w ramach współpracy firmy skupią się na produkcji ogniw akumulatorowych nowej generacji – tzw. akumulatorów półprzewodnikowych.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?

Francuscy prosumenci są zwolnieni z podatku od końcowego zużycia energii elektrycznej

Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyeliminowało niejasność w kodeksie podatkowym. Francuzi nie podlegają podatkowi od własnego zużycia energii słonecznej – nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznych wynajmowanych lub dzierżawionych. Zmiany ustawodawcze pozwalają deweloperom energii odnawialnej na wprowadzenie innowacji w swoich modelach biznesowych.