Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pandemia koronawirusa. Aktywiści zostają w domu

Pandemia koronawirusa. Aktywiści zostają w domu

Greta Thunberg poinformowała na swoim Twitterze, że z powodu zagrożenia koronawirusem aktywiści powinni unikać skupisk i pozostać w domu. O tym, by dostosować się do zaleceń rządowych i w miarę możliwości zostać w domu, informuje też polski Greenpeace.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Greta Thunberg zachęca w swoich mediach społecznościowych do tymczasowej rezygnacji z protestów na świeżym powietrzu i przyłączenia się do akcji #DigitalStrike. Jest ona skierowana do osób, które z powodu pandemii nie chcą zrezygnować z walk o klimat, jednak dla własnego bezpieczeństwa muszą pozostać w domu.

Thunberg podkreślała, że choć młode osoby nie są narażone tak bardzo jak starsze, to jednak powinny być odpowiedzialne za słabszych, których mogliby zarazić. Greta wciąż przypomina, że najważniejszym zagrożeniem dla ludzkości jest katastrofa klimatyczna. Również polscy aktywiści apelują o pozostanie w domach. Działacze Greenpeace poinformowali, że w czasie kwarantanny będą pracować zdalnie.

 „Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest ogromnym testem nie tylko dla państwa, ale i dla całego społeczeństwa. W Greenpeace często powtarzamy, że siła ludzi ma ogromną moc, a działania podejmowane przez każdą i każdego z nas mają znaczenie. W obliczu rozprzestrzeniania się wirusa, nabiera to nowego znaczenia. Dlatego dołączyliśmy do akcji #ZostańWdomu” – piszą na swojej stronie. 

Przypomnieli też o najważniejszych zasadach, do których powinni stosować się wszyscy:

  • ograniczenie kontaktu fizycznego
  • zachowanie zasad higieny
  • rezygnacja z podróży służbowych

Członkowie Greenpeace’u przekonują jednak, że wciąż walczą o klimat i przygotowują kolejne akcje protestacyjne. Będą nadal dokładnie przyglądać się inicjatywom polityków i przedsiębiorców, podejmując adekwatne działania na rzecz ratowania planety. 

źródła: greenpeace.org, 300gospodarka.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.