Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Papież błogosławi akcję ratowania pszczół! Ujmująca audiencja u papieża Franciszka zakończona sukcesem

Papież błogosławi akcję ratowania pszczół! Ujmująca audiencja u papieża Franciszka zakończona sukcesem

W środę 8 września przedstawiciele ponad 30 stowarzyszeń i organizacji promujący akcję „Ratujmy pszczoły i rolników” zostali przyjęci u papieża Franciszka. Zwolennicy inicjatywy są pewni, że papieskie błogosławieństwo pomoże pomyślnie zakończyć zbiórkę podpisów i zanieść petycję do Komisji Europejskiej. Ty też możesz włączyć się w ratunek dla pszczół.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Papież błogosławi akcję ratowania pszczół

Reprezentanci stowarzyszeń i organizacji, którzy promują we Włoszech kampanię na rzecz Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej (EIO) „Ratujmy pszczoły i rolników” zostali przyjęci podczas audiencji przez papieża Franciszka. 

Dotąd udało się zebrać w całej UE ponad 750 tys. podpisów. Aby akcja miała moc prawną i polityczną, potrzeba co najmniej miliona. Na osiągnięcie celu jest czas do 30 września. 

Jakie są dokładne postulaty akcji?

Rolnictwo w UE powinno się stać bardziej przyjazne pszczołom i innym zapylaczom. EIO określa, jakie cele muszą zostać zrealizowane, aby tak się stało:

  • stopniowe wycofywanie syntetycznych pestycydów w rolnictwie UE, poczynając od najbardziej niebezpiecznych, tak by do 2030 roku zmniejszyć ich stosowanie o 80 %, a do 2035 roku wyeliminować je całkowicie,
  •  przywrócenie naturalnych ekosystemów na obszarach rolniczych, tak aby rolnictwo stało się nośnikiem procesu odbudowy różnorodności biologicznej,
  •  reforma rolnictwa poprzez nadanie priorytetowego znaczenia drobnym, zróżnicowanym i zrównoważonym gospodarstwom rolnym,
  • -wspieranie szybkiego rozpowszechniania się praktyk agroekologicznych i ekologicznych,
  • umożliwianie niezależnego szkolenia rolników i prowadzenia badań nad uprawami wolnymi od pestycydów i od organizmów zmodyfikowanych genetycznie.

Chcesz włączyć się w ratunek dla pszczół? Możesz oddać swój głos, link do petycji: https://www.savebeesandfarmers.eu/

Źródła: koalicjazywaziemia.pl, twitter.com, savebeesandfarmers.eu/eng

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.