Parking Panek Carsharing pod Emparkiem w Warszawie

Carsharing staje się coraz powszechniejszym sposobem transportu. Powoli, w Warszawie, tworzone są miejsca parkingowe dedykowane tym usługom, by wynajem, a także zdanie samochodu było jeszcze łatwiejsze niż pod swoim domem. Na parkingu Panek Carsharing zlokalizowanego pod Empark Mokotów Biznes Park, opowiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek SA.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Dzięki naszej współpracy [z Emparkiem] uruchomiliśmy 10 miejsc parkingowych, na których użytkownicy carsharingu mogą parkować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy, ponieważ w najbardziej zatłoczonym centrum biznesowym Warszawy mamy dedykowane miejsca dla naszych użytkowników i dzięki temu możemy bez problemu, bez poszukiwania takich miejsc, zaparkować gdzie tylko mamy ochotę, oczywiście w ramach tych 10 miejsc” – zauważyła Katarzyna Panek.

Dostęp do usługi może uzyskać każdy, wystarczy zarejestrować się na stronie www.panekcs.pl i ściągnąć stosowną aplikację mobilną, służącą do wypożyczania i oddawania pojazdów. Mobilna mapa umożliwia zlokalizowanie i zarezerwowanie samochodu znajdującego się najbliżej. Za pomocą pobranej aplikacji można także otworzyć wybrany pojazd.

W podobnie optymistycznym tonie wypowiada się Przemysław Wardęga, Senior PR & Marketing Manager spółki Immofinanz, będącej właścicielem Empark Mokotów Biznes Park. Firma ta również chwali sobie współpracę ze spółką Panek, podkreślając płynące z niej korzyści ekologiczne oraz wizerunkowe.

„Empark Mokotów Biznes Park to największy kompleks biurowy w Polsce. Codziennie różnymi środkami transportu do naszych 9 budynków biurowych, które stanowią ten kompleks, przyjeżdża prawie 6 tys. osób. Kiedy usłyszeliśmy o możliwości współpracy z Panek, nie zastanawialiśmy się nawet chwili. Taka alternatywa to doskonała wartość dodana dla naszych najemców. Naszym celem jako inwestora i właściciela kompleksu jest wdrażanie na jego terenie różnego rodzaju inicjatyw, które ułatwiają im życie. Współpraca z Pankiem jest właśnie jedną z takich inicjatyw. Jako inwestor i właściciel staramy się wdrażać inicjatywy, które są pośrednio związane z ekologią, z modnym ostatnio zdrowym trybem życia, stąd tym bardziej Panek idealnie wpisuje się w naszą strategię” – podsumował przedstawiciel spółki Immofinanz.