Paski ze skórek jabłek w zegarkach polskiej marki

Od ekologicznych skór wytwarzanych z grzybni po torebki z kaktusa. Branża modowa coraz bardziej stawia na ekologiczne rozwiązania. Tym razem polska firma Christine Granville postanowiła szyć paski swoich zegarków ze skórek jabłek.

Firma z misją

Marka Christine Granville słynie ze swojego zaangażowania społecznego. Jej założycielka Agnieszka Bobrukiewicz postawiła sobie za cel motywować kobiety do rozwoju ich kariery w biznesie. Dlatego 8 złotych z każdego zegarka jest przelewane na konto Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zegarki zaprojektowane przez Bobrukiewicz są często nazywane „zegarkami dla agentek”. Inspiracją do ich powstania jest bowiem Krystyna Skarbek- Polka, która była agentką brytyjskiego wywiadu i zdobywała kluczowe dla przebiegu wojny informacje.

… i ekologicznym zacięciem

Tym razem firma poszła o krok dalej i postanowiła uczynić swoje produkty przyjaznymi dla środowiska. Paski do nowej, wegańskiej kolekcji będą produkowane z odpadów przemysłowych z jabłek. Technologię opracowała włoska firma, która wykorzystuje biologiczne pozostałości z produkcji soków jabłkowych, tworząc wegańskie skóry.

W prostocie siła

Design produktów marki słynie z prostoty i minimalizmu. I tak też będzie wyglądać ekokolekcja. Nowe modele będą dostępne w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, żółtym i białym.

W dotyku skóra z jabłek jest miękka i delikatna, praktycznie nie różniąc się od naturalnej. Jest to więc wybór dla pań, które cenią sobie wytrzymałość i elegancję, ale jednocześnie los planety nie jest im obojętny. Cena ekologicznego zegarka będzie wynosiła 859 złotych.

Źródło:noizz.pl