Paski ze skórek jabłek w zegarkach polskiej marki

Od ekologicznych skór wytwarzanych z grzybni po torebki z kaktusa. Branża modowa coraz bardziej stawia na ekologiczne rozwiązania. Tym razem polska firma Christine Granville postanowiła szyć paski swoich zegarków ze skórek jabłek.

Firma z misją

Marka Christine Granville słynie ze swojego zaangażowania społecznego. Jej założycielka Agnieszka Bobrukiewicz postawiła sobie za cel motywować kobiety do rozwoju ich kariery w biznesie. Dlatego 8 złotych z każdego zegarka jest przelewane na konto Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Zegarki zaprojektowane przez Bobrukiewicz są często nazywane „zegarkami dla agentek”. Inspiracją do ich powstania jest bowiem Krystyna Skarbek- Polka, która była agentką brytyjskiego wywiadu i zdobywała kluczowe dla przebiegu wojny informacje.

… i ekologicznym zacięciem

Tym razem firma poszła o krok dalej i postanowiła uczynić swoje produkty przyjaznymi dla środowiska. Paski do nowej, wegańskiej kolekcji będą produkowane z odpadów przemysłowych z jabłek. Technologię opracowała włoska firma, która wykorzystuje biologiczne pozostałości z produkcji soków jabłkowych, tworząc wegańskie skóry.

W prostocie siła

Design produktów marki słynie z prostoty i minimalizmu. I tak też będzie wyglądać ekokolekcja. Nowe modele będą dostępne w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, żółtym i białym.

W dotyku skóra z jabłek jest miękka i delikatna, praktycznie nie różniąc się od naturalnej. Jest to więc wybór dla pań, które cenią sobie wytrzymałość i elegancję, ale jednocześnie los planety nie jest im obojętny. Cena ekologicznego zegarka będzie wynosiła 859 złotych.

Źródło:noizz.pl