PGE poszło w ślady Tauronu

PGE poszło w ślady Tauronu

Jak można przeczytać w „Pulsie Biznesu”, Polska Grupa Energetyczna S.A. jako kolejny koncern energetyczny, zaraz po Tauronie przedstawiła swój produkt fotowoltaiczny dla prosumentów.

Gazeta informuje, że PGE pozyskało do współpracy Bank Ochrony Środowiska, umożliwi to przedstawienie korzystnych warunków finansowych produktu. Ma on obejmować również wykonanie projektu technicznego, dostawę, montaż oraz serwis systemu fotowoltaicznego.

Ogłoszona w zeszłym tygodniu oferta „Tauron Fotowoltaika” Tauron, według katowickiej spółki, cieszy się pozytywną reakcją. W swoim komunikacie Tauron podaje, że „Zgłoszenia od klientów indywidualnych, którzy chcą zainstalować panele słoneczne, napływają do nas już od pierwszych dni sierpnia”.

Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO, skomentował na ramach dziennika obie oferty, twierdzi on, że dla koncernów zaangażowanie w małą fotowoltaikę to dobry biznes. Biorąc pod uwagę obecne regulacje, obie spółki będą mogły odbierać od prosumenta nadwyżkę energii płacąc za nią 80 proc. średniej ceny hurtowej, a sprzedawać za 100 proc. Korzystne dla prosumenta taryfy gwarantowane zaczną obowiązywać dopiero z początkiem przyszłego roku.

Według informacji gazety nad ofertą systemów fotowoltaicznych dla prosumentów pracuje też polski oddział RWE.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.