Pierwsza chińska fabryka Panasonic rozpoczęła produkcję akumulatorów

W ubiegłym roku japoński gigant Panasonic zaprezentował swoją najnowszą fabrykę ogniw akumulatorowych zlokalizowaną w chińskim mieście Dalian. Teraz przyszła kolej na uruchomienie produkcji.

Przed kilkoma dniami biuro prasowe Panasonic oznajmiło, że z hali montażowych zjechał pierwszy komplet baterii, które zostaną użyte do produkcji samochodów elektrycznych w Chinach.

Zakład w Dalian, który kosztował 400 milionów dolarów i zatrudnia 500 osób, ma zaspokoić rosnący popyt na auta elektryczne. Władze Chin w związku z walką ze smogiem chcą wspierać elektromobilność poprzez dopłaty i ulgi.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W oczekiwaniu na rosnące zapotrzebowanie na samochodowe akumulatory litowo-jonowe Panasonic produkuje w fabryce baterie pryzmatyczne o wysokiej wydajności i wysokim poziomie bezpieczeństwa, które trafiać będą na rynek amerykański oraz chiński. Liczba odbiorców zostanie w przyszłości rozszerzona. Celem jest dotarcie z naszym produktem do większej liczby odbiorców, którzy w istotny sposób przyczyniają się do popularyzowania pojazdów ekologicznych na świecie”, czytamy w komunikacie Panasonic.

Dzięki uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego oraz istniejącym zakładom w Stanach Zjednoczonych i Japonii udział koncernu Panasonic w globalnej produkcji ogniw osiągnie poziom 70% do roku 2021.

Źródło: Panasonic, Electrek, Bloomberg