Pierwsze turbiny zainstalowano w projekcie Nordsee 1

Morski dźwig MPI Enterprise wyruszył właśnie z portu w Eemshaven w kierunku niemieckiej części morza Północnego aby rozpocząć instalację turbin wiatrowych w mającej liczyć 332 MW farmie Nordsee 1.

Projekt ten jest inwestycją Innogy oraz Northland Power. Na farmie zainstalowane mają być 54 turibiny firmy Senvion o oznaczeniu 6.2M126. Wszystkie główne elementy turbin – jest ich aż 378 – dostarczane są przez firmę Buss Logistics na miejsce budowy z terminalu Orange Blue portu w Eemshaven.

Za transport największych elementów odpowiada statek BBC Spring, który transportuje największe elementy łopatki wiatraka o długości 61,5 metrów, 65 metrową wieżę czy ogromne gondole.

Buss Logistics zajmuje się też wstępnym montażem elementów na lądzie, tam gdzie są one przechowywane. W ten sposób ba statki ładowane są już wstępnie zmontowane elementy turbin, które zamontowane są na betonowych fundamentach wybudowanych przez firmę Geosea około 40 kilometrów od wyspy Juist.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.