Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsze urządzenie do samodzielnego sprawdzania obecności HIV wykonane z plastiku z recyklingu

Pierwsze urządzenie do samodzielnego sprawdzania obecności HIV wykonane z plastiku z recyklingu

Brytyjski projektant Hans Ramzan opracował urządzenie, które umożliwia samodzielne sprawdzenie organizmu pod kątem obecności wirusa HIV. Innowacyjny przyrząd częściowo powstał z plastiku pochodzącego z recyklingu!

B1
Reklama

Jedną z największych przeszkód w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa HIV jest brak odpowiednich klinik i sprzętów, w których przeprowadza się specjalistyczne badania. Brytyjski projektant Hans Ramzan zaprezentował innowacyjne urządzenie, które może uratować tysiące istnień ludzkich. CATCH to samodiagnostyczny zestaw, który ma na celu pomóc osobom w wykrywaniu wirusa HIV we własnych domach.

Przerażające statystyki dotyczące HIV

Na całym świecie żyje prawie 40 mln ludzi zarażonych wirusem, a w samym 2018 r. HIV rozpoznano u około 1,7 miliona osób. Pomimo tych ogromnych liczb wczesne wykrycie jest prawie niemożliwe dla wielu osób mieszkających na obszarach wiejskich oddalonych od specjalistycznych klinik. Bez wykrycia HIV we wczesnym stadium w większości przypadków wirus rozwija się w AIDS, co najczęściej prowadzi do śmierci. Sytuacja jest tragiczna i trwa od lat, ale nowoopracowane urządzenie może to zmienić.

Reklama

Tani i łatwy w obsłudze zestaw testowy do wykrywania HIV

recykling hiv

CATCH to zestaw testowy, który pozwala samodzielnie wykryć obecność wirusa HIV w organizmie. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu i może być stosowane przez każdego. Diagnozę można poznać po wykonaniu trzech prostych kroków. Pierwszym z nich jest nałożenie rękawa dezynfekującego na palec. Następnie należy wcisnąć igłę/pipetę, która znajduje się w urządzeniu i odczytać wynik.

Urządzenie może być przełomowe w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem. Częściowo wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu jest nie tylko ekologiczne, ale również tanie. Cena produkcji jednego zestawu wynosi około 5 dolarów.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.